neděle 16. listopadu 2008

Do nového bydlení

Ahoj,
poslední den, který jsme ještě bydleli na hostelu bylo ve škole volno, protože byl učitelský den. Vydali jsme se k moři. Poblíž Perthu jsou nádherné pláže, z města asi 20 minut vlakem. Voda je ještě studená, a tak jsme se potulovali po pobřeží a sbírali mušličky.
Cestou domů jsme viděli u knihovny umělecké dílo z písku (viz foto).
Večer jsme si dali pivko u kulečníku. Třetinka (Schooner) stojí 4$, pinta 5$.
Pivo se točí bez pěny. Zkusili jsme taky lahváče z obchodu. Našli jsme českou oblíbenou značku, která se vyrábí zde v Austrálii, ale točená plzeň jako doma to teda není...
V sobotu ráno jsme nadšeně opustili hostel a večer už jsme přespali v našem novém bydlení.

Také jsme pokecali s Laurou a ochutnali jsme tu naše první australské víno. Během dne jsme vybalovali věci a čistili pokoj i koupelnu. Laura nás pak svezla autem do obchodního centra, kde jsme vybírali věci na spaní - to jediné, co bylo třeba do pokoje koupit. Trvalo nám to asi 2 hodiny, protože tady se spí trochu jinak. Pořád jsme nemohli pochopit kam patří které prostěradlo a co je deka nebo peřina. Peřiny se tu totiž nepovlékají - přikryjete se vrchním prostěradlem a přes něj přehodíte peřinu. Radila nám i Laury maminka. Laura je původem z Pekingu, její máma si tu vzala Australana. V domečku, kde teď nově bydlíme, s námi žije i její přítel, fenka Lala a kočka Tiger :-).
Dnes v neděli jsme využili pěkného počasí a vyšli k Tomato lake (Rajčatovému jezeru) psát domácí úkoly. Je tady hromada zvířátek, ptáčků, papoušků, kachen a černých labutí. Také hodně lidí a skupinek, co si dělají piknik a bbq (jsou zde veřejné grily v parcích), nebo hrají kriket (divná napodobenina baseballu).
Zatím ahoj

Žádné komentáře: