středa 18. února 2009

Penguin Island

Ahoj,
v úterý jsme vyrazili (společně s Masamim) na ostrov Penguin (Tučňák). Žijí zde kolonie mořských ptáků a malí tučnáci. Jsou tu také jeskyně, kde žil 12 let Kanaďan McKenzie (1914 - 1926), samozvaný král ostrova . Nyní je tu výzkumné centrum. Ostrov leží 700 metrů od pobřeží a jezdí na něj trajekt, ale v určitých hodinách se na něj dá přejít i vodou, takže jsme zvolili druhou variantu. Voda nám občas byla až po prsa, batohy jsme nesli nad hlavou. Byl to docela vysilující, ale zajímavý zážitek. Poradil nám to Štěpánův učitel Mark, se kterým měla jet původně celá třída, ale ředitel školy exkurzi zamítnul. Tak jsme si udělali vlastní.
Na první fotce je vidět mělčina mezi pevninou a ostrovem, přes kterou jsme přešli. Na druhé je Masami s Romčou, cca ve třetině cesty. Tučnáka jsme viděli jenom jednoho, schovával se pod schůdky na vyhlídku.
Také jsme narazili na pelikány a ještěra. Bohužel odmítal spolupracovat při focení.
Na ostrově je spoustu piknikových míst a vyhlídek, takže jsme se naobědvali tam a pak jsme museli zpátky na pevninu. Hodinu po poledni začne totiž stoupat voda a plavat s batohy by se nám nechtělo. Cestou zpátky jsme narazili na památník Australské armády.
Na poslední fotce je potvůrka, která se nám vyskytla v pokoji okolo 3. ráno. Vyfotili jsme si jí, odchytili a vyhostili na ulici. Ošklivé zvířátko...

Žádné komentáře: