středa 30. září 2009

Velký výlet - 18. den

Ráno bylo neobvykle chladné, a to kolem 13ti stupňů, oproti obvyklým 25ti. Po probuzení jsme se jako vždy připravili na cestu, ale když jsme chtěli nastartovat, v autě to jenom zacvakalo. Vypadalo to, že baterie je vybitá, ačkoliv jsme nenechali nic rozsvíceného. Museli jsme počkat do devíti na rangera. Čekání jsme si zkrátili sestupem k úžasným vodopádům Fortescue Falls.
Ranger nám nastartoval auto kabely, které nám ve výbavě chyběly (ano, Romča to říkala, že si je máme koupit :-). Pak jsme se na jeho doporučení vydali do nejbližšího servisu, aby nám zkontrolovali baterku. Což znamenalo zajížďku kolem 200 kilometrů. V servisu otestovali baterii, řekli že je kaput, koupili jsme teda novou a vrátili se do parku Karijini o pár stovek dolarů lehčí a pokračovali podle plánu. Po poledni jsme dorazili na vyhlídku Oxer, odkud je mimořádný rozhled na souběh soutěsek Red, Weano, Joffre a Hancock.
Do té poslední jsme sestoupili a šli mezi stále se zužujícími schůdkovými skalami. Dorazili jsme až do přírodního amfiteátru a potom už jsme museli zout boty a místy brodit. Ve Spider walk neboli pavoučí stezce jsme dokonce prolézali mezi úzkými skalami, a protože pod námi byla voda, museli jsme po čtyřech. Takto jsme se dostali až ke Kermit pool, jezírku mezi nádhernými skalními stěnami a jednomu z nejúžasnějších míst v Karijini parku.
Potom jsme se vrátili na parkoviště a popojeli k vodopádům Joffre falls, ale voda moc nepadala. Tak jsme jeli k rokli Knox Gorge, kde se nám naskytl další úžasný výhled.
Poslední zastávkou v tomto parku byla strž Kalamina, kde jsme strávili jenom chvilku, protože shora jsme viděli, že k malému vodopádku nemá cenu jít. Spadl přes něj totiž strom, takže nebyl moc vidět a už jsme byli rozmazlení lepšími výhledy a soutěskami. Zbytek cesty vedl do kempu v městečku Tom Price, kde jsme tento den už byli vyměnit baterii. Vyprali jsme prádlo, zkulturnili se a šli spát.

Žádné komentáře: