středa 23. září 2009

Velký výlet - 3. den

Ráno byla zima jako obvykle, a tak jsme vyrazili co nejrychleji. Chtěli jsme zajet ke dvěma jeskyním, ale bohužel jsme nenašli cestu. Buď byla zarostlá nebo nám GPSka ukazovala špatně. Pokračovali jsme tedy k dalšímu bodu - zátoce Fowlers Bay. Poblíž moře tam jsou velké duny, vyškrábali jsme se nahoru a kochali se výhledem na vesničku a molo.
Potom jsme jeli dál podél pobřeží a velké duny se ještě víc zvětšily. Vedle cesty bylo slané jezero, nalevo zeleně zbarvené a napravo růžově, za ním žluté duny a modrá obloha. Nádhera...
Na prašné silnici se občas vyhřívali ještěři, jednoho jsme si natočili. Dělal, že se nebojí - hrozil nám vyplazeným a rozeklaným jazykem.
O kus dál proti nám vyjel Trabant - to bylo velké překvapení. Zadek měl předělaný jako dodávka, ale o předku nebylo pochyb.
Kolem poledne jsme dorazili do městečka Ceduna. U vjezdu byla kontrola ovoce a zeleniny. Celník nám zabavil jablka a pak nás pustil. Bojí se tady nějaké nákazy od ovocných mušek.
Cestou z města jsme viděli u silnice stopaře. Stopoval stejně jako v Čechách, s palcem zdviženým, akorát v leže a nahoře bez.
O 200 km dál jsme se zastavili u skály Pildappa. Má tvar trochu jako vlna, takže připomíná Wave rock, kterou jsme viděli na minulém výletu.
O kus dál jsme jeli od skály ke skále. Nejdříve Polda rock, poté Turtle rock a nakonec největší - Mount Wudina. Den jsme zakončili u menší skály Pigery se spoustou komárů.

Žádné komentáře: