úterý 17. listopadu 2009

Cyklovýlet

Ahoj,
v pondělí večer jsme si půjčili od známých Petra&Majky kola a v úterý jsme vyrazili na cyklovýlet okolo centra a řeky, kde vedou stezky pro cyklisty a běžce (jogging).
Po příjezdu na parkoviště trochu poprchávalo a počasí nevypadalo dobře, ale přesto jsme vyrazili podél Swan River směrem na sever. Projížděli jsme několika parky, kde byly zajímavé sochy, u kterých jsme pózovali. Kousek před zábavním komplexem Burswood je také velká Labutí fontána. Nedaleko ní jsme potkali starší paní, která se ztratila jedné skupince. Pověděla nám, že kdysi tu nic nebylo, jen špinavé místo u vody. Dnes to tu vypadá nádherně a vše je udržované, jsou tu i veřejné BBQ.
Rozloučili jsme se a o kus dál jsme narazili na několik důchodkyň s průvodkyní a poslali jsme je tam, kde jsme potkali ztracenou dámu. Byli rádi a průvodkyně nám dala mapku parku s informacemi.
Dojeli jsme k železničnímu a silničnímu mostu, přes který jsme se dostali na druhý břeh a jeli zpátky podél vody. Chvílema foukal silný vítr a drobně pršelo, ale jeli jsme bez přestávky. Zastavili jsme až u centra v přístavu, kde jsme se chtěli najíst. Petr Romče pověděl o indické restauraci, kde se platí kolik každý chce a jak je spokojený. Měli jsme hlad a bylo to u cesty, tak jsme tam zašli. Jídlo bylo formou bufetu, kdy si člověk nandal na kovový tácek/talíř co chce. Na výběr bylo z oranžové rýže, normální rýže, oranžových brambor a červené a žluté omáčky a ještě jako příloha zelný salát. Jednoduše řečeno vegetariánský pálivý talíř bez valné chuti. Hodili jsme to do sebe za patnáct minut na vyhlídkové terase, zapili nějakou šťávou a u vchodu jsme zaplatili 8$ kysele se tvářící Indce. Popravdě víc si to nezasloužilo.
Vyjeli jsme k jižnímu mostu pod Kings parkem (odtud fotka na město), přes který jsme se zase dostali na druhý břeh a dojeli zpátky k autu. Cestou jsme míjeli místo, kde jsme seděli v lednu na Australia Day a pozorovali ohňostroj. Domů jsme se vrátili hladoví a natěšení na normální jídlo.
Chvíli po příjezdu začal velký slejvák, měli jsme štěstí.

Žádné komentáře: