pátek 29. ledna 2010

Nový Zéland - 10. den

V noci nás probudil silný déšť bušící na střechu dodávky. Spali jsme dál, ale ráno bylo počasí stejné. Celkem smůla, protože jsme měli naplánované dva dlouhé tří hodinové výlety. Rozhodli jsme se spát déle a doufali jsme, že déšť přejde. Kolem desáté se pořád nic nezměnilo, takže byl čas změnit plány. Vyjeli jsme k Milford Sound. Cestou všude po okolních svazích hor tekly vodopády, malé i obří.
Dojeli jsme k Homer Tunnel, tunelu skrz svah dlouhý 1270 metrů. Byl otevřen v roce 1953. Provoz uvnitř je jednosměrný a řízený semaforem s patnáctiminutovým intervalem. Po jeho průjezdu jsme už sjížděli dolů do údolí směrem k jezeru vlévajícímu se do moře.
Ubytovali jsme se v kempu nedaleko přístavu. Počasí se nelepšilo, uvařili jsme si jídlo a zahráli si scrabble a popíjeli pivko, později láhev vína. Na recepci jsme také zarezervovali plavbu lodí (pod jménem Estefan Procasca, ale to už jsme si zvykli, že všude mají problém se spellingem našich jmen) a doufali jsme, že následující den bude líp. Plavby po Milford Sound jsou oblíbeným místem turistů z celého světa. Zbytek dne jsme trávili praním a čekáním ve frontě na sušičku.

Žádné komentáře: