sobota 23. ledna 2010

Nový Zéland - 2. den

Ráno jsme vstali v sedm, dali si snídani a v osm nás zavezli k půjčovně aut, kde už na nás čekala dodávka, ve které budeme jezdit i spát. Vzadu je i vařič a nádobí, uvnitř lednička a rozkládací postel. Převzali jsme auto (campervan), zaplatili hodně peněz a vyrazili směrem k pobřeží se zastávkou na nákup.
U moře jsme nejdřív zastavili u Cave rock, velké skály s jeskyní skrz, na kterou se dá vylézt. Od moře jsme vyjeli do kopce nad městem, odkud je nádherný výhled na všechny strany. Zastavili jsme se na několika vyhlídkách, odkud byl také vidět Christchurch zeshora.

Radost z cestování nám ale začal kazit nepříjemný zvuk zezadu auta, který se ozýval při jízdě. Protože naše další cesta vedla opět přes město, rozhodli jsme se stavit zpátky v půjčovně a nechat si ho zkontrolovat. Cestou dolů z kopců jsme se ještě zastavili u hezkého zámečku.

V půjčovně nám auto vyměnili za úplně stejné, mělo totiž poškozené ložisko u kola a je dobře, že jsme to zjistili tak brzo.
Naše odpolední cesta vedla do hor a k jezeru Tekapo. Dostali jsme pokutu za rychlou jízdu, Štěpán překročil hranici maximální rychlosti o 2 body (112) a má tedy ve sbírce pokutu ze třetí země. Rozhodli jsme se, že si tím nenecháme zkazit náladu a vyjeli jsme dále do hor. Kolem silnice se objevily barevné květiny, zastavili jsme na jednom odpočívadle a vyfotili si je. O kus dál už bylo jezero Tekapo. Má neuvěřitelně modrou barvu a přes něj jsou vidět nejvyšší vrcholky Nového Zélandu, na kterých je sníh celoročně. Na jeho okraji je socha ovčáckého psa a kamenný kostelík. Prošli jsme se po břehu a pak už jsme jeli hledat místo na spaní.

Žádné komentáře: