úterý 23. března 2010

Velká bouřka

Ahoj,
v pondělí jsme si domluvili sraz s kamarády ve městě v hotelu Brass Monkey, kde mají čepované pivo. Cestou do centra přišla velká bouřka, obloha se nejdříve hodně tmavě zatáhla a pak to šlo ráz na ráz. Prudký déšť a potom velké kroupy.
V hospodě jsme čekali na známé, kteří se kvůli počasí zdrželi. Velká průtrž pokračovala a za chvíli se před hotelem udělal menší bazének.
Mezitím venku vylezli všichni švábi a začali utíkat před vodou na stěny hotelu a na sloupy. Prošli jsme skrz hotel do bottle shopu (prodejny alkoholu), koukali jsme se po nějakém dobrém vínu, když znenadání začala padat voda skrz klimatizaci uprostřed obchodu. Personál nás zanedlouho vyzval k odchodu, s tím, že celý hotel zavírá z bezpečnostních důvodů.
Mezitím dorazili naši známí a chtěli jsme se přesunout do hospody o dvě ulice dál, ale když jsme tam došli, měli také zavřeno. Zaměstnanci vymetali vodu košťaty ven.
Nakonec jsme zapadli do italské restaurace, kde vařili už jenom těstoviny (gril a další věci kvůli bouřce nešly). Dali jsme si jídlo, popovídali a Fabien nás pak hodil autem domů a dobře udělal, protože vlaky nejezdily. Když jsme přijeli k domečku, všude byla tma, ani na ulicích nesvítily světla. Poseděli jsme u sousedů při svíčkách a šli spát.
Elektřina začala fungovat až druhý den kolem poledne a měli jsme štěstí, že nám vydržely věci (mořské příšerky a maso) v mrazáku u sousedů, kam jsme je večer přendali.
Romča po příchodu do školy zjistila, že se výuka nekoná, nešla tu ani elektřina. Tak jsme místo školy jeli nakupovat, ale spousta obchodu byla kvůli bouřce zavřená.
Ve zprávách jsme se později dozvěděli, že místy padaly kroupy velké jako golfové míčky. Proděravěly spoustu střech a poničily auta. Vítr dosahoval rychlosti 120 km/h, některé ulice byly zaplavené nebo zanešené bahnem. Poslední velká bouřka ve městě byla v roce 94.

Žádné komentáře: