sobota 12. června 2010

Bali - 1. den

Přes noc jsme moc nespali. Ráno nás trochu pozlobila sprcha, chvíli trvalo než tekla teplá voda. Když jsme vylezli z pokoje, naskytl se nám pěkný výhled na nádvoří hotelu.

Dali jsme si snídani a pozorovali domorodce, který vyšplhal na palmu a očesával kokosy.

Romče se na mobilu také konečně objevil signál - IND INDOSAT. Zajímavý název pro operátora :-). Z hotelového pokoje jsme si objednali auto s řidičem. Dala nám na něj typ naše známá, která byla na Bali před námi. Auto s řidičem je tu běžná věc, ostatně nikdo jiný než oni tu neumí řídit v tom blázinci na silnicích. Navíc je to levné (hlavně bezpečné) a člověk se cítí jako VIP, řidič váz vezme kam chcete - k bankomatu, na výlety v okolí, otvírá vám dveře atd. Dohodli jsme se na ceně a vyrazili pryč z města.

Náš řidič se jmenoval Joko a spolu s ním jel v autě ještě jeho společník Adam. První zastávka byla v masážním salónu, kde jsme si udělali booking na večer. Jak je místním zvykem, smlouvali jsme o ceně. Potom jsme zamířili na jih a zastavili se na pláži Nusa Dua, kde se dají provozovat veškeré vodní sporty. Tady jsme se handrkovali o ceně docela dlouho a nakonec jsme měli dobrý pocit, protože se nám podařilo usmlouvat polovinu. Zaplatili jsme si jízdu na skútrech a potápění. Jezdili jsme chvíli na skútrech podél pláže, a potom si šli pro vybavení a společně s instruktorem jsme zamířili na moře.

Vezli jsme se na typické indonézské loďce jukung, velice úzké s dvěma dřevěnými podporami na stranách. Zakotvili jsme nad korálovým útesem, nasadili si vybavení a bombu na záda a hurá dolů do pětimetrové hloubky. Instruktor nám dal toustový chleba, kterým jsme krmili rybičky. Potom jsme chvíli plavali kolem útesu a pozorovali proužkatou rybičku Nema (klaun), která se ukrývala v sasance. Voda byla neuvěřitelně teplá.


Po potápění nám vyhládlo. Na břehu prodávali čerstvé kokosy, jeden jsme si koupili. Byl plný lahodného a osvěžujícího kokosového mléka a měkké dužiny.

Ochutnali jsme ještě místní smažené nudle a byly moc dobré. Náš řidič (to zní hodně dobře, co :-) nás potom vzal ke chrámu Uluwatu, který je na útesu u moře. Cestou nás upozornil, že v okolí jsou opice, ale že se nemáme čeho bát. Když jsme ale vlezli branou do lesa kolem chrámu, vytáhl dlouhý klacek, nejspíš jen tak pro jistotu. Opic bylo na cestě kolem útesu spousta. Malé, velké a vůbec si nás nevšímaly.


Vyfotili jsme si několik hezkých výhledů.


Při další cestě jsme míjeli sochu u silnice. Jeden z místních bohů, stojící před golfovým hřištěm.

Pak jsme jeli na večeři do vyhlášené restaurace Ganesha Pudah na pobřeží. Mají tu velká akvária s čerstvými potvůrkami, stačí si vybrat.

Objednali jsme si živého kraba, vážil kilo a půl a celého tuňáka. Ještě než jídlo dorazilo, dali jsme si koktejl a pivo Bintang pilsner. Byli jsme hodně překvapení, protože pivo bylo dost podobné českému, mělo vynikající chuť.

Potom už dorazil grilovaný krab. Božský to pokrm...s rýži a třemi omáčkami - balinese s cibulkou, chilli a kokosem, česnekovou a červenou pouze s chilli.

Tuňák byl také vynikající. Hezky nám utíkal čas, postupně se stmívalo a stolky na pláži se plnily lidmy. Po večeři nás čekala objednaná tradiční masáž. Nejdřív nám umyli nohy ve vodě plné růží a vonných olejů a potom už následovala masáž celého těla. Indonézky byly sice drobné, ale ruce a prsty měly hodně silné a daly nám co proto. Následovaly zábaly a nakonec horká lázeň s bylinkami a růžemi. Naše první společná masáž.

Potom nás autem odvezli až před dveře hotelu. Po takovémhle dni jsme se cítili jako na líbánkách. Do postele jsme padli jako zabití.

Žádné komentáře: