neděle 27. června 2010

Koh Samui - 1. den

Ráno nám někdo zaklepal na dveře pokoje. Chlapík po nás chtěl lístek na ostrov, vyměnil nám ho za jiný kus papíru. Za půl hodiny nás odvezli minináklaďáčkem z hotelu spolu s dalšími turisty k autobusu. Odtud jsme jeli dlouho k přístavu. Tam jsme chvíli stáli a mezitím nám bylo nabídnuto ubytování. Ženská s knížkou plnou fotek nás přesvědčila, cena za bungalov byla zase hodně levná, tak jsme to rovnou zaplatili. A protože jsme se ubytovali na 2 noci, dostali jsme odvoz k bungalovu na druhém konci ostrova zdarma. Popojeli jsme k dalšímu přístavu a čekali na loď. Den předem nám bylo řečeno, že pojedeme v 8 ráno, ale už bylo po deváté. Loď připlula, čekali jsme až všichni vystoupí a vše bude připraveno. Nejdřív nastupovali turisté jedoucí na druhý ostrov Koh Phangan, což byla většina lidí na molu. Na zádi se vršila kupa zavazadel.

Když konečně došlo na nás, uvnitř lodi už nebylo místo, takže jsme si sedli na kraj paluby na boku. Za chvíli jsme zjistili, že čekáme ještě na jeden autobus. Po nějaké době jsme konečně vypluli. Loď byla dost přeplněná a plula pomalu. Na palubě bylo horko, pěkně jsme se smažili a trochu jsme se spálili.

Na přídi seděla parta Angličanů, měli s sebou megafon, kterým občas bavili okolní cestující a lidi na molu. Po hodině a půl jsme konečně byli v přístavu a auto nás dovezlo k bungalovům.

Chatičky na kraji pláže byly útulné (uvnitř byla moskitiéra přes postel) a pláž vypadala fantasticky.

V restauraci hned vedle jsme si dali jídlo a konečně nám chutnalo a nebylo to pálivé, výhled byl super. Jídlo bylo navíc hrozně levné.

Moře nás lákalo už při obědě, takže jsme se šli vykoupat hned po jídle. Voda byla krásně teplá, jenom s menšími vlnkami a všude bylo mělko. Navečer jsme se prošli kousek po pláži a v okolí. Vrátili jsme se do restaurace, popíjeli koktejly a užívali si pohodičky po tom všem cestování.

Žádné komentáře: