neděle 27. června 2010

Koh Samui - 2. den

Protože jsme se rozhodli zůstat na ostrově už jenom jeden den, zaplatili jsme si celodenní výlet zahrnující většinu zajímavých věcí v okolí. Ráno nás vyzvedl jeep s dvěma lavičkami vzadu. Spolu s námi jely dvě angličanky.

Jako první jsme viděli dva skalní útvary u pobřeží, zvané Dědeček a Babička. Fotky necháme bez komentáře.

Druhá zastávka byla u chrámu, kde je mumifikovaný mnich se slunečními brýlemi.

Jeli jsme dále a dorazili do safari parku, kde jsme se svezli na slonici jménem Toto. Zážitek to byl zajímavý, ale bylo nám jí trochu líto.

Potom následovala sloní show. Sice to bylo zajímavé, ale bylo zvláštní vidět slony dělat nepřirozené věci.

Potom jsme se přesunuli na opičí show. Zarazil nás pohled na oblečené a nalíčené opice. Celá show byla dost divná a přihlížející lidé byli dost zaražení až zhnusení. Chudáci opice.

Pak jsme ještě viděli krokodýlí show. Účinkující thajci tahali krokodýly z vody a dávali jim do tlamy ruce a potom peníze až do žaludku. Nakonec dali krokodýlovi do tlamy i hlavu.

Pokračovali jsme jeepem k vodopádu v horách. Dole pod ním byly v jezírku malé rybičky, které nám oďobávaly nohy, když jsme je strčili do vody. Říká se jim Doktor fish.

Od vodopádů jsme jeli do hor k restauraci s výhledem.

Dostali jsme rýži, zeleninu, červené curry s kokosem a něco jako bramborák se zeleninou, servírka nám řekla, že se to jmenuje Noname. Po obědě jsme dojeli k Magic garden. Spousta soch stála uprostřed džungle na dvou březích potůčku.

Potom jsme jeli po úzké nezpevněné cestě po kopcích. Řidič jel schválně rychle, vzadu jsme dost nadskakovali. Zastavili jsme na vyhlídce na naši pláž Lamai.

Průvodce zatím sebral ze stromu velkého pavouka a nechal ho po sobě lézt. Prý nekouše a není nebezpečný.

Pokračovali jsme v bláznivé jízdě. Cestou jsme semtam zastavili a průvodce nám ukázal stromy, ze kterých se sbírá guma, cashew oříšky a ananas rostoucí v přírodě.

Sjeli jsme na pobřeží k chrámu, kde je veliká pozlacená socha Buddhy.

To už byla poslední část výletu.

Zpátky u bungalovů jsme se šli vykoupat do teplého moře. Romča si pak dala kukuřici od kolemjdoucího prodejce.

Později jsme si ještě dali večeři v naší oblíbené restauraci. Přes nás přešel velký mrak, ale jen trochu ukáplo, přestože to vypadalo na pořádnou bouřku.

Prošli jsme se po pláži a poseděli u pár drinků. V dálce jsme sledovali, jak někdo vypustil k obloze lampiony.

Žádné komentáře: