neděle 27. června 2010

Thajsko - Satun, Hat Yai, Surat Thani

Ráno nás vyzvednul objednaný taxík. Rozloučili jsme se s majitelkou ubytování, měli jsme se tam fajn. Z Langkawi jsme jeli lodí do Thajska do Satunu. Prošli jsme imigračním a hned se k nám seběhli dopravci, nabízející další cestu. Zaplatili jsme si odvoz až na další ostrov v Thajsku - Koh Samui. Nejdříve nás naložili do jakéhosi náklaďáků a dovezli do Satunu. Seděli jsme na lavičkách na korbě a ze začátku to byla docela legrace, ale pak začalo pršet. Na jedné z bočních stran byla plachta, ale druhá byla nezakrytá, takže do auta dost pršelo. Naštěstí jízda netrvala dlouho.

Na zastřešené zastávce jsme chvilku počkali a přesedli do minibusu, který nás za dvě hodiny dovezl do Hat Yai. Tam jsme měli hodinu času, tak jsme vyrazili uličkami najít něco k jídlu. Zaujmuly nás dráty elektrického vedení. Asi by nesplnily standardy EU.

Sedli jsme si v jedné restauraci a opět jsme dostali pálivé jídlo. Obsluha měla problém s angličtinou. Romča jídlo jenom ochutnala a nemohla pokračovat. Přinesli jí tedy méně pálivé, ale nakonec jsme si ještě v krámu vedle koupili něco na cestu. Nastoupili jsme do minibusu a jeli pět a půl hodiny po dálnici směrem na sever k Surat Thani. Občas bylo lepší se nedívat dopředu. Řidiči tu přejíždí z pruhu do pruhu bez blinkru, občas jedou po prostředku, po krajnici jezdí mopedy oběma směry. Viděli jsme krávy v pruhu mezi dálnicí a nebo je někdo vedl po krajnici. Lidé se vozí i na nekrytých korbách aut. Náš řidič skoro celou cestu telefonoval. Do auta pro deset lidí se mu podařilo nacpat dvanáct i se zavazadly. Když jsme konečně dojeli do města, náš trajekt byl zrušen, kvůli špatnému počasí. V agentuře nám také řekli, že trajekt jede na Koh Samui 10 hodin. Doplatili jsme nějaké peníze na ranní rychlý člun, který je tam za hodinu a půl. Potom nás odvezli do hotelu. Vyrazili jsme uličkami najít něco k jídlu. Našli jsme noční tržiště plné prodejců, prodávající nejrůznější pochoutky.

Něco jsme si nakoupili, Štěpán si dal grilovanou oliheň na špejli a šli jsme zase zpátky do hotelu. Vevnitř na chodbách to smrdělo desinfekcí. Pokoj byl jednoduchý, ale čistý. Navíc hodně levný.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Zdravím :) mohu se zeptat na kolik vyšla doprava ze Satun do Surat thani? Moc děkuji

Stepan Prochazka řekl(a)...

To už je více jak 7 let (účtenku nenajdeme :-) ) a dneska už je to stejně jinak...