sobota 3. července 2010

Bangkok - 1. den

Ráno pršelo. Před hotelem jsme mávli na tuk-tuk, který nás dovezl na nádraží. Jeli jsme vlakem do Bangkoku. Když jsme vystoupili v centru města, seběhli se k nám taxikáři. Už jsme měli batohy uvnitř auta, ale řidič nechtěl zapnout taximetr a požadoval fixní (hodně vysokou) cenu, tak jsme z auta vystoupili a vzali si o mnoho levnější tuk-tuk. Dovezl nás do Khao San Road, známé uličky, kde se hodně ubytovávají backpackeři. Podívali jsme se do jednoho hotýlku, ale nelíbil se nám, nicméně hned vedle byl další, kde měli pěkné pokoje, které nebyly o moc dražší. Pak jsme hned vyrazili do města, chtěli jsme vidět královský palác. Cestou k němu jsme míjeli místo se spoustou holubů a prodejce nám nutil pytlík s kukuřicí k jejich nakrmení.

I když jsme řekli ne, zavěsil Štěpánovi jeden za foťák. Štěpán ho shodil na zem a šli jsme pryč, akorát holubi nás pronásledovali.
Byli jsme už blízko paláce, když nám jeden thajský učitel řekl, že uvnitř je ceremonie a nedostaneme se tam. Poradil nám, ať si vezmeme tuk-tuk a objedeme památky ve městě. Tuk-tuk chtěl jenom 40 bahtů, což bylo podezřele málo, pochopili jsme to až později. Nejdřív nás dovezl k soše ležícího Buddhy.

Potom nás přemlouval k zastávce v krejčovství a klenotnictví. Nakonec se mu to podařilo, řekl nám, že nic kupovat nemusíme, stačí když se jen podíváme a on dostane poukázku na benzín.
V krejčovství se nám ale líbilo, navíc Štěpán plánoval koupit si někde ve městě oblek. Takže si nakonec nechal ušít na zakázku dva za velmi přijatelnou cenu. K tomu jsme ještě usmlouvali další dvoje kalhoty, košili a tři kravaty.

Z klenotnictví jsme utekli rychle. Tuk-tuk nás potom vzal k Mramorovému chrámu. Cestou jsme jeli kolem Throne Hall, velkého paláce a také zoo.

U chrámu jsme potkali jednoho Belgičana, který nám dal hodně rad o Bangkoku a také nám řekl, že tuk-tuk dostává provizi, pokud si něco koupíme v krejčovství a nebo klenotnictví.

Další zastávka byla u 19 metrů vysoké sochy, jak jinak než Buddhy. Vedle byla vosková figurína mnicha, vypadal hodně opravdově skoro jsme si nebyli jistí.

Poslední zastávkou byla Zlatá hora, chrám na skále, ze kterého byla hezká vyhlídka kolem dokola na Bangkok.

Vrátili jsme se do hotelu hodně hladoví, protože jsme zase vynechali oběd. Zhltli jsme večeři a dojeli taxíkem znovu do krejčovství, kde si Štěpán zkusil hotové kalhoty, košili a kostru saka. Všechno by mělo být hotové následující den a posláno přímo do hotelu. Dojeli jsme zpět do Khao San Road a prošli jsme se mezi stovkami prodejců a stánkařů.

Zaujaly nás některé cedule lákající na koktejly. Dole na ceduli bylo napsáno, že nekontrolují věk (ID).

Kdosi nám nabízel leták, na kterém byla fotka polonahé thajky a k tomu nám řekl: "Ping pong show."
Nejzajímavější byli prodejci falešných dokumentů. Nabízeli studentské karty, řidičáky, univerzitní diplomy, vše jen okolo pětistovky.

Koupili jsme si menší krosnu, abysme mohli dále nakupovat :-).

Žádné komentáře: