středa 7. července 2010

Bangkok - 4. den

Trochu jsme si přispali a pak si sbalili věci. Ve dvanáct jsme odevzdali klíče od pokoje, zavazadla dali do úschovy a vyrazili do města. Navštívili jsme nejvyšší budovu Thajska, Baiyoke Tower II, měřící 309 metrů. Rozhled byl pěkný, akorát část města byla zahalená smogem a z jedné strany se blížily bouřkové mraky. Vyšli jsme ven na otočnou vyhlídkovou plošinu v 84. patře a stihli si udělat několik fotek, než přišel déšť.
V ceně vstupenky byl drink o patro níž. Zapózovali jsme u několika legrácek.
Sjeli jsme výtahem dolů a chtěli si vzít taxíka zpátky, ale byl problém najít někoho férového. Někdo nechce zapnout taximetr a nabízí vám svezení za přemrštěnou cenu, nebo vás chce zavézt nejdřív do nějakého obchodu, aby dostal poukázku na benzín zdarma. Popošli jsme kousek dál a podařilo se nám jednoho najít.
Navštívili jsme jeden malý chrám ve vedlejší ulici. Kolem byly školy pro mnichy. Učitelé mluvili do mikrofonů.
Zbytek dne jsme seděli v restauraci u guest housu, četli si, jedli, pili a naposledy se šli projít po okolí. V devět večer nás vyzvednul minibus a dovezl na letiště. Prošli jsme kontrolami a ani nečekali moc dlouho a byli v letadle. Na letenkách nám vytiskli jména Roman a Stepa. Čekal nás deset a půl hodiny dlouhý let a čtyřhodinová změna času zpátky.

Žádné komentáře: