středa 7. července 2010

Istanbul - 1. den

Přes noc jsme toho moc nenaspali. Airbus tureckých aerolinek byl pohodlný, mohli jsme sledovat filmy a dostali jsme večeři a snídani, ale cesta byla hodně dlouhá. Ráno jsme na letišti v Istanbulu stanuli po dlouhé době na Evropské půdě. Minibus nás dovezl do hotelu, kde jsme nechali věci, pokoj byl volný až od dvanácti. Vydali jsme se úzkými uličkami mezi historické památky. Jako první jsme viděli Sultanahmed Blue Mosque, velikou mešitu s minarety a rozlehlým nádvořím.
Potom jsme přešli k museu Hagia Sophia, jedné z nejstarších a nejznámějších památek v Istanbulu.
Bylo ještě moc brzo a měli zavřeno, tak jsme sedli na tramvaj a jeli přes most do severní části města. Navštívili jsme palác Dolmabahce. Vystáli jsme frontu u vchodu a společně s dalšími lidmi jsme dostali anglicky mluvící průvodkyni. Procházeli jsme velkými a zdobenými sály i osobními komnatami sultána. Uvnitř se nesmělo fotit.
Když jsme vyšli ven, zahlédli jsme nějakou ceremonii a průvod.
Po prohlídce jsme byli dost unavení a zamířili zpět do hotelu. Cestou jsme se zastavili na oběd. Zaplatili jsme si malý a drahý pokoj, dali si sprchu a totálně vytuhli. Spali jsme až do večera, najedli se a spali dál do rána.

Žádné komentáře: