sobota 29. října 2011

Benátky - sobota

Hotel nebyl nic extra, malý pokoj by nevadil, ale bylo slyšet všechno od sousedů. Snídaně zklamala, tak jsme se šli projít na pláž, kde hezky vycházelo sluníčko.

V osm pro nás přijel autobus a vyjeli jsme na jeden z ostrovů u Benátek - Torcello. Ještě dávno před tím, než vznikly Benátky, bydlelo tu 20 tisíc lidí. Dnes jich tu žije 60 a průplavové kanály jsou zanesené. Prohlédli jsme si kostel ze 7. století a pak jsme lodí pluli na ostrov Burano.

Ten je slavný hlavně rybolovem a krásnými barevnými domečky.

Prohlédli jsme si kostel a v jedné restauraci si dali vynikající oběd - mušle sv. Jakuba, špagety, grilované ryby a krevety.

Pak jsme se přesunuli na ostrov Murano, který je známý sklářstvím. V ulicích bylo pár zajímavých skleněných výtvorů.

Protože po obědě jsme nestihli dezert, dali jsme si ještě tiramisu a kafe, obojí vynikající.

V jednom z kostelů byl veliký skleněný kříž.

Potom jsme vyrazili naposledy do Benátek, kde jsme se rozhodli projet na gondole.

Příjemná plavba, akorát občas trochu adrenalin, to když se začala 11 metrů dlouhá, ale úzká loď houpat. 45ti minutová projížďka po kanálech mezi starými paláci se nám nicméně líbila. Pak jsme se vydali uličkami najít výbornou zmrzlinu, kterou jsme měli o den dříve. V Benátkách je těžké se zorientovat, uličky se klikatí a i s mapou v ruce člověk váhá a hledá cestu.

Nakonec jsme ale našli náměstí sv. Štěpána, kde je Gelateria.

Nejdřív jsme zašli do kostela sv. Štěpána, kde jsou jeho ostatky.

Potom už na nás čekala meruňková, straciatella, amarena a fiordilatte. Byl akorát čas se vrátit do přístavu a vydat se na pevninu.

Sluníčko symbolicky zapadalo.

Poslední zastávka před tím, než jsme opustili Itálii, byla v supermarketu, kde jsme si koupili parmezán, těstoviny, citrónový likér Limoncello a nějaké to dobré vínečko domů.

Žádné komentáře: