sobota 8. října 2011

Skydive aréna

Ahoj, vyrazili jsme s Marťou a Ivem do Skydive arény v Letňanech. Člověk si tu může zalétat ve 14 metrů vysokém větrném tunelu, který je jediný v ČR. Vstup je dost drahý a dost krátký (1,5 minutové vstupy). Každý jsme šli dovnitř dvakrát. Nejdřív jsme měli školení a podívali se na video, jak vše bude uvnitř probíhat. Potom jsme se převlékli do kombinéz, dali si špunty do uší a hurá do tunelu. Rychlost vzduchu je kolem 200 km/h, při troše šikovnosti se člověk vznáší hezky uprostřed. Jako první z naší čtveřice šla Romča. Instruktorka jí rovnala a dávala pokyny jak se držet ve vzdušném proudu.
Sky Dive arena
Potom si létání vyzkoušel Ivo. V jednu chvíli se převrátil na záda.

Celé létání je o držení rovnováhy a vnímání vzduchu, jak vás obtéká a jak se jím nechat zvednout. Je to podobné jako volný pád při seskoku z letadla, jenom pod vámi není několik kilometrů. Všem nám vevnitř srandovně vlály tvářičky. Potom šel dovnitř Štěpán.

Chvilku po něm Marťa, ale měla pocit, že nemůže dýchat a tak se vrátila zpátky ven. Přeci jen si to chce trochu zvyknout, jak silný vítr fouká do nosu a do úst. Její čas tedy využila Romča. V druhém kole už nám to všem šlo o malinko líp. Instruktoři nás chvílemi pouštěli a nechali krátce poletovat. S Romčou potom instruktorka vyletěla dvakrát nahoru.

Potom šel znovu Ivo.

Štěpánovi to docela šlo a tak se také společně s instruktorkou podíval nahoru do tunelu.

Poslední lítala Marťa, tentokrát odhodlaná a šlo jí to mnohem lépe.

Na závěr si v tunelu chvíli zalétali samotní instruktoři, což byla hodně zajímavá podívaná. Chvílemi zmizeli někam nahoru, potom kroužili dole. Potom jsme vyrazili smětem ke Karlštějnu, kde zkoušel Ivův kamarád Jan Kareš překonat světový rekord v počtu shybů za 24 hodin. Dosavadní rekord 3300 se mu podařilo překonat a přitáhl se na hrazdě 4260 krát. Neuvěřitelný výkon, kloubouk dolů.

Žádné komentáře: