pátek 11. listopadu 2011

Koncert - Dub FX

Ahoj,
v pátek jsme zašli na koncert Australana, který si říká Dub FX. Kdysi začínal, skládal a hrál hudbu jako street performer - tedy umělec, který se živí hraním na ulici. Postupně takto objel celý svět a proslavil se hlavně díky Youtube (milióny uživatelů shlédly jeho videa). Dnes začíná vyprodávat koncerty na svém prvním turné. Každé jeho vystoupení je trochu jiné a unikátní, písničky totiž vznikají přímo "na místě". Dub FX pomocí nahrávací krabičky, která opakuje nahrané zvuky ve smyčkách, skládá celou skladbu. Nejdříve nahraje vlastním hlasem bubny, potom basy (modulovaný hlas) a potom začne do takto nahraného podkladu zpívat/rapovat. Tady si můžete poslechnout, jaké jsou a jak vznikají jeho skladby: http://www.youtube.com/watch?v=WhBoR_tgXCI a tady: http://www.youtube.com/watch?v=UiInBOVHpO8
Jeho vystoupení občas doplňují jiní muzikanti nebo jeho snoubenka Flower Fairy, kterou potkal v Anglii.

Takže na koncert v Roxy jsme se hodně těšili.
Pořadatelé nás ale hned ze začátku dost zklamali. Duba FX posunuli z osmi hodin až na jedenáctou a před ním dvě hodiny hrál nějaký DJ. Dost trapné, evidentně chtěli aby lidé utratili víc peněz za pití, zatímco čekají na hlavní hvězdu. Ale vše bylo zapomenuto, jakmile se tento drobný Australan objevil na pódiu.

Perfektní beatbox, zpěv i rapování namíchané do originálních písniček - přitom skromné vystupování.

Spolu s ním se na pódiu párkrát objevil jeho host. Flower Fairy měla vystoupit, ale byla nemocná.
Výborný koncert, na závěr nás hodně překvapilo, že si Dub FX podal ruku se všemi lidmi v dosahu pódia. To jen tak nějaká hvězda dnes neudělá.

Žádné komentáře: