sobota 21. ledna 2012

Lyžování v Itálii, Monte Bondone - 1. den

Ahoj,
na konci měsíce jsme si vzali dovolenou a vyrazili lyžovat do Itálie k Trentu, do oblasti Monte Bondone. Středisko sice nepatří mezi největší, ale je tu levno a jsou tu upravené terény pro všechny, tedy i pro Štěpána, který není excelentní lyžař. 4 roky jsme nelyžovali, takže bylo co dohánět. Navíc se nám líbilo, že budeme jen kousek od historického města Trento.
Vyrazili jsme v pátek večer. Noční cesta autobusem nebyla moc pohodlná, ale s tím jsme počítali. Ráno po deváté jsme byli na místě. Před námi se objevily dvoutisícové hory v celé své kráse. Protože jsme se ještě nemohli check-inovat, vydali jsme se do centra Vasonu (vesničky, kde jsme měli apartmán). V místní restauraci jsme si dali výborné špagety. Pořád nevíme, jak to ti Italové dělají, že jsou tak chutné a aldente. My je doma máme vždy o něco měkčí. Po obědě jsme se rozhodli prodloužit si skipas (bylo nádherné počasí a nedalo se odolat), i když jsme ho měli až od následujícího dne. Něco jsme doplatili a přímo u sjezdovky si půjčili lyže.

Po čtyřech letech naše forma nebyla zrovna ideální, ale celý den jsme přežili bez pádu a rozjezdili jsme se na modrých sjezdovkách.


Odpoledne byla na chvíli uzavřena sjezdovka a zasahoval vrtulník se záchranáři. Bohužel ve foťáku došla baterie, takže jsme nevyfotili ani zásah ani okolní panorámata. Nicméně užili jsme si lyžování a unavení se vraceli před setměním na hotel, kde nás ještě čekala informační schůzka s delegátkou zájezdu.

Žádné komentáře: