sobota 3. března 2012

Paraglidingový pokus na Zvičině

Konec února byl dost náročný, jak v práci, tak doma. Po večerech jsme balili všechny věci a přestěhovali se. Za čtyři roky naše třetí stěhování v ČR (ale ty dvě předchozí byly kvůli Austrálii). V budoucnu už nás čeká jenom jedno finální,  to už bude snad v pohodě a v klidu do vlastního bydlení.

O prvním březnovém víkendu Štěpán využil dobrého počasí i příznivých větrů :-) a společně s Tondou se domluvili na létání. Romča s Evičkou se jely podívat s námi, a tak jsme všichni vyrazil za paraglidingem. Kluci do větru, holky do pohody :-). Pro létání jsme si vybrali Zvičinu v Královéhradeckém kraji - menší kopec s převýšením 150 metrů, vzdálený 126 km od Prahy.
Přijeli jsme na místo po desáté. Nahoře je vysílač a moc hezký rozhled do kraje kolem.

Foukalo perfektně, jenom jsme se ještě vydali obhlédnout přistávačku pod kopcem. Po návratu jsme zašli nahoře v hospodě na polévku. Bohužel mezitím vítr zeslábl, takže Štěpán s Tondou čekali spolu s ostatními padáčkáři na vhodnější podmínky. Ty ale nepřišly.

Tonda vyzkoušel start a málem odlétl, ale na konci startovačky jsou stromy, pokud člověk nemá výšku, nedostane se přes ně. Při slabém větru se tu tedy skoro nedá odstartovat. Raději to zabrzdil na konci a zase se vrátil o kus výš.

Štěpán se také pokusil o start, ale špatně zvedl padák a v poryvech větru ho raději zase shodil na zem.

Čekali jsme ještě asi hodinu. Mezitím odstartoval pouze někdo místní, komu se dokonce podařilo nastoupat nějakou výšku, vrátit se kolem kopce zpátky a přistát na startu.

Ostatní buď zkazili starty nebo vyklesali rovnou na přistání. Protože se podmínky nezlepšily, zabalili jsme padáky a vyrazil domů. I s tím je třeba při paraglidingu počítat. Počasí člověk neovlivní. Ale bylo hezké být venku a nakonec to nebyl špatný výlet.

1 komentář:

Marta řekl(a)...

Jee vy děláte i paragliding...Já bych to chtěla zkusit, mi to přijde lepší jak padák,tam bych musela skákat a padat:D Kde si to člověk může vyzkoušet, dáš mi nějaký typ Štěpáne, prosím?! Ahoj Marta a hezký další zážitky:)