sobota 24. března 2012

Segway a Matějská

O víkendu jsme si vyzkoušeli ve Stromovce jízdu na segway.
Segway je elektrické vozítko na dvou kolech se soustavou pěti gyroskopů, které se ovládají náklonem. Podle toho člověk zrychluje, zpomaluje a zatáčí. Na jedno nabití ujede až 38 kilometrů. Maximální rychlost je asi 20 km/h, ale to bohatě stačí. Jeho cena není zrovna nízká - zhruba od 170ti tisíc za ojeté, 220 za nové. Raději jsme si tedy jenom každý půjčili jedno vozítko na hodinu.

Řízení je poměrně citlivé, ze začátku jsme si zvykali. Asi po 15 minutách jízdy nám náš průvodce přepnul segway na rychlejší režim, protože nám to docela šlo. Byli jsme překvapeni, jak perfektně zvládne vyjet i prudký kopec a jaké má zrychlení na rovince. Jezdili jsme celkem hodinu po Stromovce a hodně jsme si to užili.

Potom jsme přešli na Matějskou, kde jsme se potkali s Evičkou a Danielem ze Švýcarska. Vyrazili jsme na kolotoč, který měl slušné převýšení 60 metrů a byl z něj hezký rozhled.

Potom jsme zašli na něco jako horskou dráhu, kdy se s námi celý vozík točil kolem dokola. Docela sranda.

Ještě jsme navštívili strašidelný dům, který zvenčí vypadal lépe než zevnitř. Akorát na konci nás dobře postrašil chlápek s motorovkou.

Kluci si ještě zkusili zastřílet ze vzduchovky a Daniel vystřelil Evičce dvě růže.

Večer jsme zakončili koktejlem na Cloud 9 v Hiltonu a večeří v restauraci Gate. Super den, moc jsme se pobavili.

Žádné komentáře: