pondělí 9. dubna 2012

Hlas ČeskoSlovenska

Ahoj,
vyrazili jsme na televizní show Hlas ČeskoSlovenska, ve které působí jako koučové české a slovenské celebrity a pomáhají soutěžícím. Napadlo nás, jaké to je asi při natáčení z pohledu diváka ve studiu.
Dorazili jsme ke staré sportovní hale na Strahově a postavili se do fronty k jakési neoznačené brance, o které by nikdo neřekl, že vede do haly natož do studia. Po půl hodině čekání přišel otevřít sekuriťák a dav se navalil dovnitř, respektive na běžecký stadion, na jehož okraji je hala. Před tou jsme ještě chvíli čekali. Místo toalet tu byli toi-toiky, které bohužel sloužily i jako záchody o reklamních pauzách. Také v nich nebylo nic po setmění vidět, protože byly neosvětlené.
Nicméně studio bylo samozřejmě hezké a nablýskané. Navíc na obrazovce vypadá o dost větší, než ve skutečnosti je. Posadili jsme se do sedadel a nějakou dobu čekali. Od režie jsme vyslechli instrukce jako že je vhodné tleskat, nepoužívat mobilní telefony, nic nenatáčet, nechovat se při přenosu trapně a tak podobně. Netrvalo dlouho a objevili se moderátoři Leoš Mareš s Týnou. Z náctileté části publika (které tady byla cca polovina) na Leoše začali pokřikovat vtípky typu "Máš hezké boty" a "Kolik ti je". Leoš to bral s humorem a odpovídal jim s úsměvem. O chvilku později dorazila porota/koučové (Pepa Vojtek, Michal David, Dara Rolinsová a Rytmus) a potom už režisér začal odpočítávat a jelo se na živo.

Viděli jsme vyřazovací kolo, takže čtyři soutěžící museli zpívat, aby se udrželi v soutěži a jejich kouč se potom rozhodoval pro jednoho z nich. Velký rozdíl jsme viděli právě ve zpěvu ve studiu, kde se v hlučnějším prostředí hodně chybiček ztratí, ale zase diváci víc posuzují i celkový projev soutěžících na podiu, kteří jsou takřka na dosah ruky. Naproti tomu doma u televize je dokonalý zvuk a rychlé střihy kamery ukazují pouze to, co má být viděno a z okolní atmosféry člověk nezažije nic.

Moderátoři i koučové zvládli večer s profesionálním přehledem a my diváci jsme se docela pobavili.

Žádné komentáře: