pondělí 30. dubna 2012

Pec pod Sněžkou

Poslední dubnový víkend jsme strávili v Peci pod Sněžkou. Bohužel jsme oba byli nemocní a tak se žádné velké túry nekonaly.

Po příjezdu na hotel jsme zašli na vynikající oběd (losos s květákovým pyré a červenou řepou). Potom jsme se rozhodli navštívit místní bobovou dráhu. Oproti té pražské, kde jsme už párkrát byli, tahle má docela slušný spád, navíc vozíčky nejezdí v plechovém korytu, ale jsou připevněny na kolejnicích.

V neděli jsme po snídani vyrazili k lanovce Sněžku.

Bohužel horní část z Růžové hory na Sněžku byla kvůli silnému větru mimo povoz. Vyjeli jsme tedy sedačkovou lanovkou alespoň na Růžovou horu a prošli se kousek směrem ke Sněžce. Kolem byl ještě sníh, přestože dole v údolí bylo 25 stupňů.

Nebyli jsme zrovna ve stavu pokračovat dále, takže nejvyšší vrchol ČR jsme tentokrát nedobyli. Sjeli jsme lanovkou zase dolů. Lanovka už je hodně stará a tento rok se bude v létě stavět úplně nová. Zajímavé na ní je, že jedete bokem.

Odpoledne jsme chtěli vyrazit alespoň na rozhlednu Hnědý vrch, kam také vede lanovka, ale zase jsme měli smůlu. Přišli jsme akorát na poslední jízdu ve 4 hodiny. Romča by sestup dolů nezvládla, nebylo jí vůbec dobře. Vydali jsme se tedy zpátky na hotel, se zastávkou na jídlo. Restaurace byla super, celkem nám tady chutnalo, i když ceny jsou tu pražské i dražší.

V pondělí, poslední den naší dovolené, jsme se cestou domů zastavili ještě ve Vrchlabí, navštívit Yvonku. Akorát byla v práci (v super restauraci Botta café), tak jsme jí nemohli dlouho zdržovat, ale bylo fajn se zase po dlouhé době vidět. Naobědvali jsme se - vyzkoušeli jsme poprvé šneky. V jídle nemáme předsudky, rádi na cestách ochutnáváme co se dá. Šnečí masíčko bylo hodně jemné (něco jako houbové mořské plody) a chutnalo nám.
Z Vrchlabí jsme pokračovali do Poděbrad, kde nás vyzvedla Karolína. Zašli jsme na kolonádě na kafe a na náměstí na zmrzlinu. Počasí bylo pořád super. Po dlouhé zimě přišlo najednou léto, jaro jakoby nebylo. Zajeli jsme do Nymburka k Labi a krmili místní nutrie, které už jsou docela ochočené a berou si jídlo z ruky.

Potom jsme dojeli k babičce a dědovi v Třebestovicích a potom jsme ještě stihli navštívit babičku a dědu v Milčicích a popovídat i s Marťou a Ivem. Celkem nabitý den.

Žádné komentáře: