čtvrtek 17. května 2012

Show Jana Krause

Show Jana Krause studio V týdnu jsme zašli do divadla Archa na Show Jana Krause. Na televizním natáčení už jsme byli, ale žádnou talkshow naživo jsme ještě neviděli, a také jsme byli zvědaví, jací hosté byli do pořadu pozváni.
Jan Kraus je pohotový moderátor s osobitým humorem, který komentuje aktuální dění. Pořad je českou obdobou americké Late Night Show.
Dorazili jsme do divadla Archa na Poříčí a usadili se ve čtvrté řadě kousek za kamerou. Trochu nás mrzelo, že se v ten samý čas hraje čtvrtfinále v hokeji se Švédskem. Netrvalo dlouho a talkshow začala. Kraus nejprve vtipně okomentoval hokej s tím, že si uvědomuje, jakou oběť mužská část publika podstoupila a dorazila v podstatě z donucení - "když už jste to měli dopředu koupený...kdo to mohl tušit...". Potom také pochopitelně okomentoval zatčení hejtmana a poslance Ratha, které se v současnosti probírá v tisku.
Prvním hostem pořadu byl podnikatel Radim Jančura (vlastník Student Agency). Sympatický člověk, který bojuje, respektive se snaží bojovat proti korupci a byrokracii. Rozhovor s ním byl hodně zajímavý. Jako druhý host přišla Lenka Filipová, která i zazpívala. Nakonec přišla cvičitelka Zuzana Daušová, která jako první v Čechách vycvičila kobylku Katrijn, prvního vodicího minikoně pro nevidomé. Bylo až neuvěřitelné, co tato kobylka dovede a jak je chytrá. Na díl je možné se podívat tady na YouTube.
Po představení jsme zjistili, že je odehraná teprve první třetina hokejového čtvrtfinále se Švédy. Rychle jsme zapadli do nejbližší hospody na Florenci a jali se před televizí sledovat zbytek zápasu. U stolu hned vedle nás seděla parta mladých Švédů, kteří zápas také hodně prožívali. Český národní tým nakonec vyhrál 4:3, vítězný gól padl devětadvacet vteřin před koncem. Švédská partička naštvaně opustila lokál, zatímco my jsme se radovali.

Žádné komentáře: