neděle 17. června 2012

Evanescence

Vyrazili jsme na koncert americké gothic-rockové skupiny Evanescence, která poprvé zavítala do Čech. Hodně jsme se těšili na zpěvačku Amy Lee, která skupinu založila v roce 1995. V neděli večer jsme přijeli do Incheba Arény v Holešovicích. Bohužel ještě před koncertem bylo v hale prakticky nedýchatelno a to i přesto, že návštěvníků byla cca polovina. Pro všechny lidi byly otevřené pouze jedny záchody. Ani reklama na koncert nebyla nijak skvělá, o koncertě jsme se dozvěděli spíše náhodou. Takže po organizátorské stránce spíše slabší.
Nejdříve vystoupila česká předkapela Dying Passion, která hraje trochu podobný hudební styl jako Evanescence. Kapela nebyla špatná, ale jenom zaplnila čas, během kterého jsme čekali na hlavní tahák večera.
Evanescence se na pódiu objevili po deváté a zahájili koncert písničkou What You Want. Amy Lee byla velmi energická a do zpěvu dávala všechno. Písnička střídala písničku, zazněly staré hity, ale i hodně skladeb z nového alba. Některé pomalé písně doprovodila Amy na klavír. Poslední písnička koncertu byla hymnická My Immortal, při které si celá hala zazpívala s ní. Pěkný koncert, Amy je hlasově skvělá a stojí za to ji slyšet naživo.

Žádné komentáře: