středa 6. června 2012

Koncert Ozzy&Friends

Ahoj,
v týdnu jsme vyrazili s Petrem a se Stáňou do O2 arény na koncert Ozzyho Osbourna. Původně měli přijet Black Sabbath, ale kvůli zdravotním problémům kytaristy byl koncert nahrazen projektem Ozzy&Friends. Kdo měli být "friends - přátelé", kteří vystoupí s Ozzym, o tom se trochu spekulovalo a do posledního momentu nebyla všechna jména jasná. V osm se na pódiu objevila kapela Black Label Society, jejímž frontmanem je Zakk Wylde, hlavní kytarista, který hraje s Ozzym.

Kapela předvedla sympatické vystoupení, které rozehřálo fanoušky v hale. Potom se na chvíli zatáhla opona a po chvilce čekání se objevil Ozzy Osbourne. Charisma i energie měl na rozdávání a koncert začal údernou skladbou Bark at the Moon.

Ozzy je žijící legenda, ve svých 64 letech je pořád hudební metalovou ikonou, která přežila všechny drogy a alkohol. Na jeho pohybu po pódiu je to trochu vidět, ale přesto předvedl velikou show. Zpíval dobře a jedna skladba střídala druhou ve svižném tempu. Na pódiu se také objevil baskytarista Black Sabbath Geezer Butler a zaznělo několik hitů této legendární skupiny. Mezi a i během některých písní Ozzy pilně poléval sebe i nejblíže stojící diváky kýbly vody. Také měl dělo, které stříkalo pěnu.

Štěpán v jednu chvíli schytal pěknou dávku.

Zakk Wylde byl na kytaru opět famózní a předvedl několik brilantních sól.

Na závěr si celá hala zazpívala píseň Mama I'm Comming Home.
Super koncert.

Žádné komentáře: