sobota 23. června 2012

Sjezd Petřínského vrchu na koloběžkách

Na konci června vyšlo pěkně počasí - teplo a hezky. V týdnu jsme zašli na fantastické a čerstvé mořské plody do restaurace Emy Destinnové - pochutnali jsme si na humrovi, krabovi, mušlích sv. Jakuba, slávkách a krevetách. Sorbetem ze zeleného jablka jsme zakončili skvělou večeři.
O víkendu jsme využili pěkného počasí a vyrazili ven. V sobotu ráno jsme dojeli na Náplavku u řeky, kde byly farmářské trhy. Koupili jsme si jahody, maliny, meruňky, jablečný mošt a spoustu dalších dobrých věcí. Vyložili jsme nákup doma a hurá zase ven, konkrétně na Petřín. Chtěli jsme nahoru vyjet lanovkou, ale velká fronta turistů u vstupu nás odradila, a tak jsme se vyškrábali pěšky až k rozhledně. U jejího úpatí byla zrovna akce Mladé Fronty a vařil tu Zdeněk Pohlreich. Ochotně se nechal vyfotit s přítomnými fanoušky a fanynkami.
Potom jsme popošli k pokladně rozhledny. Tentokrát nás ale ani tak nezajímal výhled na Prahu, jako půjčovna koloběžek Yedoo, která je u vchodu do rozhledny. Půjčili jsme si každý jednu kolobrndu a hurá dolů. Převýšení Petřína je 327 metrů, takže se člověk cestou dolů moc nenadře a hezky to frčí. Navíc koloběžky mají dobré kotoučové brzy.

Sjeli jsme až k Újezdu a pokračovali uličkami k Malostranskému náměstí. U Mostecké věže jsme koloběžky vrátili. Pak jsme se rozhodli dojet do Karlína, kde byla akce časopisu Apetit a na Karlínském náměstí se dalo ochutnat spoustu dobrých věcí. Například jahodové pivo, ledový čaj s mango kuličkami a pšeničné pivo Herold.

Žádné komentáře: