pátek 8. června 2012

Žižkovské Pivobraní & Blue Effect

Ahoj, začátek června byl hodně pracovně náročný. V pátek jsme náhodou zjistili na internetu, že se v parku Parukářka na Žižkově koná Pivobraní, a tak jsme neplánovaně vyrazili ven po práci.
Pivobraní je v podstatě minifestival piva, kde se představují malé pivovary z Čech. Na festivalu jich mělo být celkem 32.
V parku Parukářka jsme ještě nebyli. Podobně jako z Vítkova je odsud pěkný rozhled na Prahu. Došli jsme pěšky z Flóry, trochu pršelo, ale když jsme dorazili na místo, akorát přestalo a ukázala se duha.
Zakoupili jsme si degustační sklenice a vyrazili k prvnímu stánku. Vystáli jsme si frontu a ochutnali speciál Jihlavského pivovaru. Mezitím na nedalekém pódiu hrála kapela Vltava. Pokračovali jsme k dalšímu stánku, kde měli moc dobré černé a pšeničné pivo. Vychutnávali jsme si ho na rozlehlém prostranství uprostřed. Vedle nás na zemi stály čtyři pivní lahve.

Kolem prošli dva chlapi, jeden z nich se na láhve podíval a řekl tomu druhém památnou větu: "Hele, dvanáct korun!". Ještě dlouho jsme se smáli.
V osm hodin se na pódiu objevila kapela Blue Effect.

Kapela je v Čechách rockovou legendou, založil ji Vladimír Mišík už v roce 1968. Z původní sestavy dnes zůstal jen kytarista Radim Hladík, který hraje s mladými muzikanty.
Radim Hladík sice vzhledově zapadá do kategorie "plešatý starý pán", ale jeho věk na něm při koncertě vůbec nebyl vidět, na kytaru střídal ostré riffy a melodická sóla - byl to zážitek ho poslouchat a vidět na něm, jak si to hrozně užívá.

Frontman a zpěvák Honza Křížek nezůstával pozadu, všechny bavil a byl lepší písničku od písničky. Nakonec jsme si všichni sborově zazpívali nejznámější skladbu Slunečný hrob (zazněla ve filmu Pelíšky). Skvělý a úplně náhodný koncert, v podstatě zadarmo a s výborným pivem.

Žádné komentáře: