sobota 28. července 2012

Paragliding Rokytnice nad Jizerou - Lysá hora

O víkendu jsme se vydali do Rokytnice nad Jizerou na chalupu oslavit Romči táty narozeniny. Hráli jsme člověče nezlob se, kostky a popíjeli jsme. Dáša upekla skvělého králíka na česneku. V sobotu byla dobrá předpověď počasí, měl jsem s sebou padák, a tak jsme před polednem s Romčou vyjeli lanovkou nahoru na Lysou horu. Od horní stanice lanovky jsme šli asi 2 kilometry do kopce, kde je místo na sjezdovce, odkud se dá odstartovat.

Za námi ještě šli Ivo s Marťou, ale nečekal jsem na ně, protože vítr hodně zesílil. Start se mi napoprvé nepodařil, poryv větru mi přetočil padák.

Mezitím dorazili Ivo s Marťou. Raději jsem popošel o trochu níž, kde méně foukalo a tam už jsem odstartoval.

Chvíli jsem poletoval podél kopce a některá místa docela pěkně nosila, hlavně sjezdovkové průseky. Jiná zase dost "splachovala", ale chvíli jsem se dobře držel ve slušné výšce.

Potom to začalo být trochu turbulentní a házelo to se mnou, navíc jsem vyklesal, takže jsem se rozhodl letět na přistání, dokud mám dobrou výšku. Plachtil jsem nad údolím a užíval si rozhledu.

Přistál jsem trochu zprudka na prostorné louce, kde se točil vítr, ale ustál jsem to na nohou.

Moc hezké letní polétání, cca jenom 20 minut, ale krásně jsem se odreagoval a bohatě mi to stačilo. Nad Lysou horou se navíc začal dělat nepěkný mrak a vítr zesílil. Sbalil jsem padák a slezl z kopečku k chalupě. Večer se přihnala pěkná bouřka, takže už se létat nedalo. Nicméně hezké místo pro paragliding (dost prostoru pro start a přistání a slušné převýšení), určitě si tu ještě zalétám. Létá se tu i v zimě - před pár lety jsme v Rokytnici s Romčou lyžovali a viděli jsme tu paraglidisty. Tehdy se mi to hrozně líbilo a ještě jsem netušil, že sám tomuto sportu propadnu.

Žádné komentáře: