čtvrtek 19. července 2012

Slovensko 2. den

Ráno jsme si nakoupili trochu jídla v obchodu hned vedle penzionu. Vyjeli jsme do Tater.


Chtěli jsme vyjet lanovkou až na Lomnický štít. Bohužel to nešlo, vrchní část lanovky byla zavřená kvůli silnému větru. Změnili jsme tedy plán a vyjeli do Slovenského ráje. Zaparkovali jsme auto na konci polní cesty za Hrabušicemi a vydali se na túru podél potoka Suchá Bielá. Měli jsme vyrazit z místa zvaného Podlesok, ale špatně jsme odbočili a zašli jsme si lesem asi 10 kilometrů, navíc většinu ještě do prudkého kopce. Nakonec jsme došli na začátek trasy a konečně se vydali podél potoka vzhůru. Začátek byl nenáročný, sem tam byl chodníček přes potok a sem tam jsme přeskákali po kamenech.

Později jsme došli k dřevěným chodníkům podél skal v soutěsce, a také ke strmým kovovým žebříkům.

Byl to docela adrenalin, ale okolní příroda byla nádherná, viděli jsme několik vodopádů a šplhali jsme skrz krásné skalnaté rokle.

Super výlet, akorát ke konci (skoro už u pramene) nám docházely síly, takže když jsme nahoře narazili na půjčovnu kol, byli jsme hodně rádi, že si dolů zpátky na Podlesok můžeme sjet a nemusíme další hodinu a půl šlapat. Navíc začalo pršet. Dole jsme si dali pivo a vydali se k autu. Cestou nás zastihla bouřka a pěkně jsme zmokli. Večer jsme se usušili a po jídle si dali pár panáků místní pálenky. Když už v hospodě došla láhev, dali jsme si ještě domácí slivovici na penzionu.

Žádné komentáře: