neděle 22. července 2012

Slovensko 5. den

Po snídani jsme opustili hotel Rysy, který nám trochu připomínal doby z minulého režimu a už se nám tu nechtělo zůstávat déle. Dojeli jsme do Štrbského plesa a odtud lanovkou pod Solisko.

Tam jsme si dali výšlap nahoru na vrchol. Bylo pod mrakem, ale občas se objevila nějaká ta průrva a bylo vidět do okolí.

Na vrcholu foukalo, tak jsme se tam dlouho nezdrželi a vydali se zase dolů.

Pokračovali jsme autem směrem Starý Smokovec, odkud jezdí pozemní lanovka na Hrebienok. Nejdřív jsme si dali oběd v nedaleké kolibě. Místní speciality bryndzové halušky a jelení steak s brusinkovo jalovcovou omáčkou. Vynechali jsme jen Tatranský čaj, což je silná pálenka, s kterou jsme měli zkušenosti již v minulosti. Zato obsluha, postarší číšník, vypadal, že si několikrát přihnul. Vyjeli jsme pozemní lanovkou nahoru na Hrebienok a pokochali jsme se výhledem.


Vydali jsme se ještě na menší výšlap k Obrovskému vodopádů a k vodopádům Studeného potoka a rozhodně se to vyplatilo. Cestou jsme potkali horské nosiče.

Dolů z Hrebienoku jsme se rozhodli vyzkoušet adrenalinové vozítko Stanley Rider. Je to nízká kára, která se zatáčí řídítkami pro nohy a brzdí se pákami pro ruce.


Dolů to pěkně svištělo a byl to super zážitek. Potom jsme vyjeli do Ružomberoku. Zastavili jsme se ještě u Liptovského Mikuláše u jezera.

Liptovská Mara
Navečer jsme se ubytovali v příjemném malém penzionu, dali si šúlance s mákem a dušené jehněčí maso a šli spokojení spát.

Žádné komentáře: