neděle 19. srpna 2012

Madeira - 7. den

V neděli ráno jsme vrátili auto, ale chtěli jsme ještě na jeden výlet, kam se dalo dojet autobusem. Městskou jsme popojeli do centra a z autobusového nádraží dojeli nacpaným autobusem do hor do Ribeira Fria. Tady jsme vyšli podél levády směrem na sever k Portele.
Levada Ribeiro Frio - Portela

Nahoře bylo pod mrakem, směrem do údolí nebylo nic vidět, ale mlha dodávala cestě na kouzlu.


Procházeli jsme několika hezkými tunely.

Levada Ribeiro Frio - Portela Levada Ribeiro Frio - Portela

Na konci cesty jsme se na odpočívadle najedli a nakrmili místní zvířátka.

V mraku se objevil jenom malý výhled směrem k pobřeží.

Došli jsme na rozcestí pod horami a nevěděli jestli odbočit vlevo nebo vpravo, když se najednou vynořil z mlhy ranger a poradil nám. Cestička pokračovala rozkvetlou přírodou.


Dorazili jsme do Portely a zjistili, že nám jede autobus až za hodinu a půl. Na zastávce už čekal jeden francouz. Přišel k nám místní taxikář, jestli nechceme svézt do města. Když jsme odmítli, navrhl přijatelnou cenu 10€ na hlavu, když pojedeme všichni tři. Přijali jsme a už se jelo zpátky do Funchalu. U hotelu jsme zašli do obchoďáku a nakoupili si pár dobrot domů. Dovolená nám končila. Ještě jsme večer zašli do naší oblíbené restaurace Real Canoa, kde nás přivítal manažer/majitel, ale i servírka, kterou jsme potkali v Port Moniz. Jako předkrm jsme si dali skvělý Canoa koktejl s krevetami a ovocem.

Jako hlavní jídlo si Romča dala mořského ďasa s krevetami na kari.

Štěpán zase místní úžasné hovězí. K tomu portugalské a madeirské víno a na závěr sticky toffee pudding a jahodový canoa desert. Skvělá večeře. Mrzelo nás, že už nám dovolená končí, v pondělí ráno jsme odlétali do Čech.
letiště Funchal
Madeira nás okouzlila po všech stránkách, nádherný rozkvetlý hornatý ostrov a perfektní místo na výlety, výborné jídlo a přátelští lidé, moc se nám tu líbilo. Doporučujeme všem, kteří vyhledávají aktivní dovolenou.

Žádné komentáře: