neděle 30. září 2012

Rakousko - soutěsky a jeskyně

Ráno jsme zaplatili ubytování. Bohužel to nešlo kartou, takže jsme vyprázdnili peněženky a nezbyly nám žádné peníze. Vyjeli jsme k jezeru Hintersee, kde jsme se krátce zastavili. Počasí nebylo moc dobré a na okolní hory nebylo vůbec vidět.
Hintersee Hintersee
Pokračovali jsme směrem k soutěsce Vorderkaserklamm. Je asi 400 metrů dlouhá, 80 metrů hluboká a 6 metrů široká. Procházeli jsme skrz ní po dřevěných schodech. Moc se nám tam líbilo.
Vorderkaserklamm Vorderkaserklamm
Popojeli jsme o kousek dál a zastavili se v jeskyni Lamprechtshöhle. Ta patří k nejrozsáhlejšímu jeskynnímu systému v Evropě (celkem 55 kilometrů). Vevnitř protéká voda skrz rozsáhlý prostor.
Lamprechtshöhle
Potom jsme o kousíček dál navštívili poslední místo, soutěsku Seisenbergklamm. Před místním hostincem se konala nějaká slavnostní akce.
Seisenbergklamm
U vstupu soutěsky byla klec s opičkami.

Soutěska byla o něco delší, a také se nám moc líbila.
Seisenbergklamm


Bylo po poledni a zamířili jsme zpátky do Čech.

Cestou jsme se chtěli stavit někde na jídlo, ale nikde se nedalo zaplatit kartou. Až ve větším městě Bad Reichenhall jsme po delším hledání objevili místo, kde se dalo najíst. V centru byly totiž všude jen kavárny. Jídlo bylo průměrné, obsluha špatná, ale když je hlad, tak člověk nic neřeší. Potom nás čekala už jen dlouhá cesta do Prahy.

Žádné komentáře: