sobota 20. října 2012

Tepfaktor

Romča narazila na internetu na zajímavou věc - hru Tepfaktor.
Každý si určitě z televize pamatuje Pevnost Boyard, kde parta soutěžících na pevnosti u francouzského pobřeží plní různé úkoly a získává indície, aby se dostala ve finále k pokladu.
V Chotilsku u Příbrami se inspirovali a vytvořili něco podobného. Soutěží se v kryté hale, hra je pro 2 až 5 hráčů. V jednotlivých místnostech se zdolávají překážky, luští šifry a plní další úkoly na obratnost, týmovou spolupráci, rychlost a logické rozhodování. Celá hra je řízena elektronicky, takže na každý úkol má tým časový limit. Domluvili jsme se s Romanem, Ivčou a Ivčou a v pětičleném týmu si vyrazili zahrát. Přívětivý chlapík z obsluhy nám nejdříve vysvětlil pravidla hry. Dostali jsme chip, který otevíral jednotlivé místnosti s úkoly. Hru nám odstartoval gongem, rozeběhli jsme se do chodeb a namátkou si vybrali první místnost. Náhodou to byl zrovna celkem náročný úkol na fyzičku, na poprvé jsme ho nesplnili. Celou místnost bylo totiž nutné překonat napříč bez doteku podlahy.
Tepfaktor Tepfaktor
Pokračovali jsme k dalšímu úkolu, který byl pro změnu logický, museli jsme opět v časovém limitu složit hlavolam. Některé další úkoly byly také založeny na týmové spolupráci a logickém uvažování.
Tepfaktor
Spoustu úkolů jsme splnili až na poněkolikáté, ale skvěle jsme se bavili, každá místnost byla originální. Postupně jsme sbírali indicie, které vedly k závěrečnému úkolu. Sice se nám nepodařilo dokončit dva úkoly ze dvaceti, ale podařilo se nám vyluštit čtyřmístný kód, který nám otevřel dveře do poslední jednadvacáté místnosti. Tady nás čekaly hned čtyři logické hádanky, ale zvládli jsme je a dostali se až k "pokladu".

Tepfaktor se nám moc líbil, opravdu originální hra na pobavení, adrenalin a týmovou spolupráci, už dlouho jsme si takhle něco neužili. Můžeme maximálně doporučit.

Žádné komentáře: