pondělí 24. června 2013

Bon Jovi

V pondělí večer jsme si užili koncert Bon Jovi. Jako všechny velké akce v Praze poslední dobou, i tato byla na stadionu Eden. Lístky byly Hodně Hodně drahé - 2200 Kč za vstupenku jsme ještě na žádný koncert neplatili. A to byl ještě lístek zhruba do poloviny stadionu, ceny přímo před pódiem byly 9 tisíc. Přesto byl koncert skoro vyprodaný. Ale ani vysoká cena nás neodradila - americká skupina Bon Jovi totiž přijela v rámci turné Because We Can po dlouhých dvaceti letech, poslední vystoupení v Čechách měla v roce 1993 na Strahově. Za dobu své existence vydali 11 alb a odehráli přes 2700 koncertů po celém světě. Jejich písničky jsou notoricky známé, objevily se i ve spoustě filmů. Takže jsme se pochopitelně Hodně těšili.
Ve čtvrt na šest jsme se sešli u stadionu s Ivanou a prošli kontrolami dovnitř a na tribunu. Od šesti vystoupila předkapela Support Lesbiens. Skoro přesně v sedm začali hrát Bon Jovi. Scéna vypadala jako obří předek Cadillacu s velikými obrazovkami po stranách a nahoře.

Kapela byla výborně sehraná a zpěvák Jon Bon Jovi má veliké charisma a dokonalý hlas, spolu s ním skvěle zpíval druhý hlas klávesák David Bryan. Koncert začal písní That's What the Water Made Me a v průběhu zaznělo spoustu známých písniček i songy z nového alba. Přestože dost pršelo, celý stadion se dobře bavil.

My jsme naštěstí seděli na tribuně pod střechou, takže jsme na konci nebyli promočení, tak jako diváci před pódiem nebo i samotní členové kapely. Dvouhodinový koncert rychle utekl a zřejmě kvůli počasí jsme slyšeli bohužel jenom jeden přídavek This Ain't A Love Song. Přesto to byl hodně dobrý koncert.

Žádné komentáře: