úterý 2. července 2013

Ochutnávka vín ve Wine Gallery Gröbovka

Z kraje týdne jsme zašli do Wine Gallery Gröbovka. Tento degustační sklep byl otevřen minulý rok a narazili jsme na něj při jedné z návštěv Havlíčkových sadů. Pražská Gröbovka je spjatá s vínem odedávna a je tu hned několik vináren, ale podle nás je tato nejlepší. Majitelé jsou sympatičtí moraváci a vínům opravdu rozumí, každá naše předchozí návštěva stála za to a vždy jsme dostali moc dobré víno doplněné zajímavým výkladem. Samotný sklep vypadá nádherně a byl rekonstruován tak, aby vína byla jednak dobře uchována, ale i přístupná zákazníkům.
Tentokrát jsme zašli na řízenou degustaci společně s Lenkou a Petrem. V nabídce byla Chilská vína Montes a Kaiken z Argentiny. Oboje už trochu známe, a tak jsme se docela těšili.


Začali jsme lehce netradičním růžovým vínem a pokračovali k bílým Chilským Sauvignonům, které nám moc chutnaly. Z červených byla skvělá směs Cabernetu a Carmenere z Argentinské strany. Merloty a Syrah byly na nás už moc dominantní a výrazná vína. Nicméně fajn ochutnávka, popovídali jsme si, zkusili při tom 16 vzorků a zajídali je chlebem s domácím sádlem a škvarky. Večer příjemně uběhnul a domů jsme si odnesli lahvinku toho co nám nejvíc chutnalo.

Žádné komentáře: