sobota 27. července 2013

USA 10. den - Utah

Ráno jsme si dali k snídani vafli s javorovým sirupem a vyjeli na vyhlídky parku Capitol Reef.

Potom jsme se zase vraceli k Torrey, to se ale ukázalo jako zakleté místo. Nedaleko v kopcích v zatáčce byla ošklivá autonehoda. Jeep čelně narazil do betonové krajnice. Na místě byla záchranka a policajti. Zraněný chlap na zemi řval bolestí, nebylo to nic příjemného. Museli jsme otočit auto a odjet kus zpátky, aby mohl přistát vrtulník. Čekali jsme asi půl hodiny a pak se dalo projet. Jeli jsme skrz lesy Dixie National Forrest a stavovali se na vyhlídkách u silnice.

Krajina se každou chvíli kompletně měnila, na silnici Scenic Byway jsme projížděli po skalnatých hřebenech.Cestou na benzínce jsme si dali chutný hot dog. Dojeli jsme k národnímu parku Bryce Canyon. Na vyhlídce Fairypoint se před námi vynořil do červena zbarvený kaňon plný zkamenělých věžiček.

Popojeli jsme k Sunset Pointu a vydali se na výlet Navajo Trail na dno kaňonu, který vede dolů a zase nahoru jinou cestou. Zase nás dostal další park, něco podobného se jen tak nevidí.

Přestože ve všech parcích je zakázáno krmit zvířata, viděli jsme tu pěkně vypasenou veverku.


Poslední zastávka byla na Bryce Point, odkud je vidět park v celé své kráse.Před odjezdem jsme se ještě stavili v turistické vesničce pro něco k jídlu a okouknout obchůdky. Před jedním z nich byl zaparkovaný Trabant.

Při cestě ven z parku začalo pěkně pršet. Přestalo akorát těsně před příjezdem do dalšího parku Zion.

Tady jsme se ubytovali v kempu, měli jsme štěstí, bylo už jen pár volných míst. Zašli jsme do visitor centra, kde jsme si zjistili počasí na další den. Pak jsme navštívili místní hospodu a dali si lokální pivo a nachos s výhledem na okolní hory. U stolů bylo vývěšeno asi šest vlajek, mezi nimi i Česká. Zeptali jsme se servírky co to znamená. Vysvětlila nám, že jde o pořadí států v konzumaci piva. Dopili jsme a přišla bouřka, ale rychle se přehnala. Pěkná podívaná na duhu a mraky.


Když jsme si připravovali věci na spaní, hned vedla auta nám chodila laň. Spát jsme šli poprvé se setměním.

Žádné komentáře: