neděle 28. července 2013

USA 11. den - Utah, Arizona

Ráno jsme vstávali hodně brzo. Měli jsme v plánu náročnou pětihodinovou túru, výstup na Angels Landing, 454 metrů vysoký skalní výběžek, ze kterého je vidět na obě strany kaňonu Zion. Do parku se nedá jet autem, lidi vozí hromadná doprava - ekologické shuttle busy. První autobus jel v šest hodin ráno, a tak jsme byli na kraji treku skoro před rozedněním. Začátek cesty byl ok, ale potom jsme stoupali prudkými serpentýnami do kopce.

Došli jsme na první vyhlídku na kaňon (kde většina lidí končí) a čekalo nás finální stoupání po úzké skále.

Vlevo propast, vpravo propast a cesta uprostřed s řetězem, kterého jsme se pevně drželi.Vylezli jsme úplně nahoru za cca 1,5 hodiny a výhled stál za to. Kochali jsme se a kromě rozhledu jsme viděli i veverky, které tu drze loudí a kradou jídlo.Dolů jsme seběhli rychle.


Takhle vypadá skála, kterou jsme zdolali.

Dojeli jsme autobusem zpátky k autu. Potom jsme jeli dál, cesta ven z kaňonu vedla zase tunelem dlouhým 1,7 km. Ještě jsme si vyfotili pár zajímavých skal a jeli k Lake Powell.

Chtěli jsme se podívat na zajímavý útvar zvaný The Wave, ale na vstup se losuje den dopředu, což jsme prošvihli a navíc člověk nemá jistotu, že bude vylosován. Dojeli jsme k jezeru Powell (a přejeli hranici Utahu s Arizonou s hodinovým posunem času) a dohnala nás bouřka, takže jsme se hned šli rychle schovat do auta.

Dojeli jsme k přehradě Hoover Dam. Jsou tu prohlídky, ale kvůli špatnému počasí byly zrušeny.

Popojeli jsme k fantastické vyhlídce Horseshoe Bend na řeku Colorado.


Potom jsme se vrátili k přehradě a prošli se po mostě.

Navečer jsme si nakoupili v obchoďáku a našli si ubytování v motelu v městečku Page. Na terase jsme si dali pivko a odpočinuli si.

Žádné komentáře: