úterý 30. července 2013

USA 13. den - Arizona

Posnídali jsme meloun a jablečný koláč a vyrazili na jihozápad. Čekal nás Grand Canyon. Dojeli jsme na jižní okraj, vyhlídku Desert View. Čekali jsme velkou podívanou a ta teda byla.

Grand Canyon je opravdu grandiózní díra do země. 16 km na šířku a 1,6 km hloubka dolů ke Colorado river. Zastavovali jsme na dalších vyhlídkách.

Dojeli jsme do visitor centra, odkud jsme si telefonicky zajistili kemp a také vyhlídkový let vrtulníkem. Nejdřív jsme nasedli do shuttle busu a jeli kousek po okraji kaňonu. Vystoupili jsme u dalšího pěkného výhledu a pěšky pokračovali po okraji dál.


Moc pěkná procházka. Otvíraly se nám nové výhledy na řeku dole.


Potkali jsme modrého ptáčka, spoustu veverek a kondora, toho se nám ale vyfotit nepovedlo.


Odpoledne jsme z konečné Hermits Rest jeli autobusem zpátky do vesničky, kde jsou parkoviště. Pak jsme jeli do kempu. U vstupu měli malá krmítka pro kolibříky, měli jsme štěstí a pozorovali hned tři.

Pak jsme vyjeli k letišti poblíž a nastoupili do helikoptéry Ecostar. Let trval 45 minut a byl úžasný. Viděli jsme, jak je kaňon obrovský a výhledy do okolí byly super.Skoro nám bylo líto, že už přistáváme. Popojeli jsme zpátky a najedli se v mexické restauraci. Romča dostala nečekaně velikou a silnou margaritu.

Dali jsme si steak a krevetky. Po jídle jsme vyjeli ještě pozorovat západ slunce nad kaňonem. Na bus k Hopi Point, odkud je nejlepší výhled na nasvícený kaňon, byla pořádná fronta. Dostali jsme se až do třetího autobusu, ale západ jsme v pohodě stihli.

Potom už jsme jenom dojeli do kempu. Hodně drahý den, ale hodně hezký.

Žádné komentáře: