pátek 19. července 2013

USA 2. den - New York

Ráno jsme vstali brzo. Takhle vypadal náš malý hotel zvenku.

V obchodě naproti hotelu jsme si koupili malou snídani a vyrazili metrem k Madison Square Garden.

Odtud jsme pěšky došli k Empire State Building.

Vevnitř nebyly skoro fronty a náš lístek nám je i tak umožňoval přeskočit. Nahoře v 86. patře jsme byli dvěma výtahy poměrně rychle. Budova je vysoká 443 metrů (má 102 pater) a shora z vyhlídkového místa je moc pěkný rozhled.



Bohužel město bylo ponořené do smogu, na Sochu svobody i Central Park nebylo skoro vidět. Co nás překvapilo byl hluk, který se zdola nesl. Ne nadarmo se New Yorku říká město, které nikdy nespí. Stále slyšíte houkačky, sbíječky a jiný rámus. I nahoře bylo hodně horko. Prošli jsme se dokola a sjeli zase dolů.

Potom jsme si prohlédli nedalekou městskou knihovnu

a odtud jsme přes Bryant Park

došli na Times Square. Na tomto dlouhém náměstí je jedna reklamní obrazovka vedle druhé. Je to jedno z nejslavnějších míst v New Yorku, každý rok tu jsou velkolepé oslavy Nového roku. Také tu jsou červené schody, kde je možné nechat se zobrazovat na obří obrazovce za nimi. Pod nimi se prodávají lístky na různé show na Broadway.


Zamířili jsme do restaurace Bubba Gump, která se specializuje na krevety a vznikla na námět filmu Forrest Gump. Chtěli jsme tu oslavit Romči narozeniny. Sedli jsme si dovnitř a obsluha nás upozornila na ceduli na stole. Pokud byla otočená nápisem Foreste utíkej, znamená to, že nic nepotřebujeme, pokud Foreste zastav, tak si chceme objednat. Dali jsme si vtipné blikající ovocné limonády a krevetky v pivní páře a v pikantní omáčce s rýží. Moc dobré.

Mrkli jsme se do Hard Rock Cafe.

Potom jsme navštívili nádraží Grand Central, kde se točila spousta filmů.

Pak jsme se šli podívat na mrakodrap Chrysler Building a kousek odtud jsme objevili trh Central Market. Neodolali jsme a koupili si čerstvé maliny.

Pokračovali jsme ke katedrále sv. Patrika. Sice se zrovna rekonstruuje, ale dovnitř jsme se mohli podívat.

Těsně pod Central Parkem jsme si půjčili kola a vjeli dovnitř, abychom si ho celý projeli. Oproti rušným ulicím Manhattanu je tento velký pruh zeleně oázou klidu a pořádku, skoro jakoby se člověk ocitl někde jinde. Pozorovali jsme veverky, želvy v jezírkách, na vnitřních hřištích se hrál baseball, do parku chodí hodně lidí sportovat i relaxovat. Měli jsme projetou už větší část a pak na nás dolehlo velké horko, museli jsme zvolnit a zchladit se studenou vodou. Zbytek parku jsme si už v pomalejším tempu doprojeli a prohlédli si spoustu zajímavých zákoutí. Strávili jsme zde cca 4 hodiny.






Vrátili jsme kola u jižního vstupu do parku a pěšky se vydali do metropolitního muzea umění. Díky této procházce jsme ještě viděli další pěkná místa v parku. Muzeum se nám líbilo, ale nejvíc nás nadchl bar, který je na jeho střeše, a ze kterého je úžasný výhled na Central Park. Sluníčko zapadalo, koupili jsme si předražené pivo Brooklyn Lager a limetkovo-mátový koktejl a kochali se výhledem na koruny stromů a mrakodrapy.



Potom jsme se vydali středem parku zpátky do hotelu, byli jsme hodně unavení.

K večeři jsme si koupili ovoce a šli brzy spát.

Žádné komentáře: