neděle 21. července 2013

USA 4. den - Utah, Idaho, Wyoming

Ráno jsme se nasnídali a hotelové auto nás odvezlo zpět na letiště, kde jsme měli v půjčovně Alamo zamluvené auto. Předání proběhlo v pořádku, jenom jsme zjistili, že agentura v Čechách, přes kterou jsme měli auto zamluvené, nás natáhla o poplatek za druhého řidiče. Ten byl totiž zadarmo. Dostali jsme od Alamo půjčovny větší auto, místo Ford Escape nám půjčili Chevrolet Equinox. Vyjeli jsme nejprve do K-Martu a nakoupili spacáky a pár drobností za rozumné peníze. Naproti jsme zašli pro potraviny do Smith. Moc se nám tento supermarket líbil, vše bylo úhledně srovnané a zaměstnanci byli milí. Nejvíc jsme koukali, jak rychle nám zvládli zboží namarkovat a naskládat do tašek, Štěpán ho ani nestíhal vyndavat z košíku na pás. Zeptali se nás jestli máme jejich slevovou kartičku, když jsme řekli že ne, prodavač použil svojí a ušetřil nám 3 dolary.

Vyrazili jsme z města na sever a dlouho jeli po pětiproudové dálnici. Mockrát jsme viděli policajty jak někoho zastavili. Později odpoledne zhruba po 4 hodinách jsme odbočili k vodopádům Messa. Z vyhlídky jsme si prohlédli dolní a pak horní. Moc pěkné.

Pokračovali jsme dál a dorazili k parku Yellowstone. Hned zkraje jsme viděli u silnice jeleny a o kus dál bizona.

Další si to štrádoval prostředkem silnice a způsobil dopravní zácpu.

Dojeli jsme ke gejzíru Old Faithful. Vytryskává v intervalech, čekali jsme asi půl hodiny spolu s hromadou dalších turistů. Pěkná podívaná.


Potom jsme se stavili u Black Sand Basin, kde jsme se prošli a pozorovali sirná jezírka a menší gejzíry.


Sluníčko zapadalo, ale ještě jsme stihli Biscuit Basin. Bylo to super pozorovat jak se na různých místech krajiny zvedá pára.

Se setměním jsme dojeli do kempu, který byl v sezoně úplně plný, ale naštěstí jsme měli rezervaci. Byli jsme ponaučeni o medvědech. Nic se nesmí nechávat mimo auto. Jeden medvěd se prý v kempu objevil minulou noc. Chlapík šel na záchod a když chtěl jít zpět ke stanu a otevřel dveře, uviděl medvěda. Zůstal prý tedy uvnitř na záchodě a čekal až medvěd odejde.

Žádné komentáře: