pondělí 22. července 2013

USA 5. den - Wyoming

Vstali jsme brzo ráno a vyplatilo se nám to. Nad řekou u silnice bylo spoustu pěkných míst, kde se válela mlha a gejzíry v krajině byly krásně zdálky vidět, protože horká pára stoupala v ranním chladném vzduchu do výšky.

Zaparkovali jsme u Lower Gayser Basin a prošli si okruh Fountain Paint Pot. Pěkný začátek dne, sluníčko krásně osvětlovalo všechny gejzíry.



Pak jsme kousek popojeli a zastavili se u jednoho z největších gejzírů Grand Prismatic. Tady už jsme se tísnili s davem fotochtivých Japonců, ale tento gejzír je největší v parku a stojí za to vidět.





Potom jsme jeli skrz Firehole Lake Road, což je jednosměrná silnice se zastávkami u gejzírů.

Viděl jsme i jednu pěknou erupci. Pak jsme se zastavili u vyhlídky na vodopády Gibbon.

Pokračovali jsme podle itineráře a zastavili se u gejzíru Noris. Tam jsme šli pěšky mezi krásnými gejzíry a horkými jezírky.




Odtud jsme jeli k Mammoth Hot Springs, což je svah, ze kterého vyvěrá horká voda. Připomínal nám zmenšenou verzi Tureckých Pamukkale.



Potom jsme měli hrozný hlad, a tak jsme se stavili v jedné místní restauraci. Věřte nevěřte, Romča si dala bizoní burger. K tomu jsme popíjeli beetroot beer, název sice vypadá jako pivo, ale je to limonáda z řepy. Dojeli jsme k vodopádu Tower Fall.

V obchodu u parkoviště jsme si koupili zmrzlinu, každý dva kopečky. Nečekali jsme, že dostaneme plnou misku zmrzliny. V Americe prostě na velikosti záleží (naše půjčené SUV auto tam působí jako malé oproti jejich obrovským auťákům). Pokračovali jsme k vyhlídkám na kaňon. Nejdřív u vodopádu Upper Falls, pak úžasné Grand View a Inspiration Point. Krásná místa jako z jiné planety.


Potom jsme se ještě podívali na Artist Point i na vyhlídku na Horní vodopád.

Pokračovali jsme na jih a v Hayden Valley jsme viděli stádečko bizonů, ale jednoho jsme před tím viděli zase přímo na silnici.


Později odpoledne jsme dojeli k Mud Volcano, kde bylo pár zajímavých gejzírů, ale nejvíc nás zaujmul nedaleko se pasoucí bizon, který si z turistů nic nedělal.

Dál jsme pokračovali k West Thumb, kde vyvěrá horká voda přímo u velkého jezera.


Poslední zastávkou v parku byl vodopád Lewis.

Před setměním jsme dorazili k jezeru Jackson Lake a v kempu už měli volný jenom jeden stan za 57 dolarů. Čekali jsme něco trochu jiného, ale spát se v tom dalo. Jenom jsme museli všechny věci dát do schránky, kam se nedostanou medvědi.

Žádné komentáře: