úterý 23. července 2013

USA 6. den - Wyoming, Idaho, Utah

Ráno jsme si vyfotili naše drahé bydlení a bezpečnostní box proti medvědům.

Po probuzení jsme sjeli k jezeru, kde byl krásný výhled na hory národního parku Teton.


Romča se potom rozhodla řídit. Jeli jsme po úzké klikaté silničce podél hor, poslední část byla nezpevněná, takže si to užila. Dojeli jsme do Jackson Hole, horského střediska. Tady jsme měli zaplacenou lanovku nahoru do výšky 3186 metrů.

Cestou jsme viděli paraglidisty a nahoře jsme pozorovali několik tandemových startů. Štěpán jen tiše záviděl. Prošli jsme se po hřebeni a kochali se nádhernými výhledy.
Sjeli jsme dolů a vydali se na jih zpátky k Salt Lake City. Cestou jsme se párkrát zastavili na vyhlídkách do krajiny. V jednom městečku jsme si na benzínce koupili Štěpánovu oblíbenou limonádu Dr. Pepper. Koukali jsme na cenu a extra velký kelímek se prostě vyplatí. Je to těžké, když cenový rozdíl za větší množství je zanedbatelný. Pak mají být Američané hubení. Odpoledne jsme jeli dlouho přes Idaho skrz rozlehlá údolí a přijeli jsme opět do státu Utah.

Na dálnici to byl zase jeden policajt za druhým, vyplatí se dodržovat rychlost. Jeli jsme předpisově a najednou se ozvala rána a na předním skle se objevila hvězdička. Tahle nepříjemnost se nám už stala v Austrálii. Zastavili jsme se v Red Rock kaňonu a prohlédli si sklo, prasklina naštěstí nevypadala až tak zle. Pokračovali jsme do Park City, což je velké nákupní středisko u dálnice. V podstatě nákupní městečko plné obchodů. Nejdřív jsme zašli do obchodu Best Buy a koupili si ultrabook Dell. Byl o cca šest tisíc levnější než v Čechách. A také jsme si konečně pořídili americkou sim kartu. Ceny volání tu jsou výrazně levnější. Potom jsme si prošli outlety a nakoupili pár věcí na sebe. Nakonec jsme se stavili v obchoďáku pro večeři. Pořád nás tu fascinuje, jak moc se toho dá koupit. Na všechno je akce typu kup dva, třetí dostaneš zadarmo apod. Malé balení tu nevedou, třeba koupit pečivo jednotlivě je problém. Před setměním jsme dojeli k Salt Lake City na vyhlídku Ensign Peak. Krásný rozhled na město a okolní hory.

Pod ní jsme se v pěkném parku navečeřeli (skvělé sushi ze supermarketu) a zavolali si asistenční službu. Teď jsme byli rádi, že jsme si za pojištění auta připlatili. Nabídli nám rovnou výměnu auta. Vyjeli jsme tedy na letiště. Cestou jsme se ještě zastavili u State Capitolu. Monumentální budova. O kus dál je Temple - Mormonský chrám. Centrum a okolí města se nám moc líbilo. Udržované a velmi čisté.Dojeli jsme na letiště a nakonec se s autopůjčovnou dohodli, že bude jednodušší si nechat stávající auto a případně ho nechat opravit, půjčovna nám pak opravu proplatí. Unavení jsme pozdě dojeli do motelu 6. Recepční byla velmi milá a když jsme zmínili, že jsme na líbánkách, dala nám slevu.

Žádné komentáře: