středa 24. července 2013

USA 7. den - Utah

Jakž takž jsme se vyspali, protože v noci na dveře vedlejšího pokoje co půl hodinu bušila nějaká histerická ženská hispánského původu.

Natankovali jsme ještě ve městě, koupili si kafe a vyrazili. Káva byla bohužel už oslazená, takže jsme jí jedním pytlíkem cukru přesladili. Dojeli jsme k vodopádům Bridal Veil, vylili kafe a jeli dál.

Krajina se začala měnit na rozsáhlé kaňony pouštního rázu. Vyjeli jsme na jednu vyhlídku u dálnice a protáhli si nohy.


Pokračovali jsme na jihovýchod a dojeli k národnímu parku Arches. Projeli jsme na vzdálenější konec a vydali se na osmikilometrovou túru. Obrovské oranžovo červené skály nám ze začátku připomínaly Kata Tjuta v Austrálii.

Potom jsme uviděli první skalní oblouk Tunnel Arch.

Pak jsme došli k Pine Tree Arch.

Pokračovali jsme k dalšímu oblouku Landscape Arch, který je obrovský a úžasný.

Cesta vedla po vrcholech skal, dokola byly super výhledy.


Dorazili jsme k Double O Arch, dvojitému oblouku, kde jsme si chvíli ve stínu odpočinuli, protože bylo šílené horko. Kolem občas proběhly veverky chipmunk.


Pokecali jsme s Australankou a vraceli se zpátky. Ještě jsme odbočili k Partition Arch, odkud bylo také vidět hezky do kraje.


Část cesty jsme museli jít pískem, což bylo ve vedru hodně namáhavé. Vrátili jsme se k autu hodně unavení a hladoví. Pustili jsme si na parkovišti klimatizaci, dali si jablko a vyrazili na další trek k Broken Arch. Ten byl naštěstí krátký tří kilometrový a bez turistů, takže jsme i zblízka pozorovali laň v jednom z kaňonů.
Sluníčko zapadalo a ještě jsme stihli oblouk Sand Dune Arch, byla to jen krátká kilometrová procházka. Okolní krajina byla krásně nasvícená do oranžova.


Před setměním jsme zastavili na několika vyhlídkách a pak opustili park a dojeli do nedalekého městečka Moab na večeři a do kempu.

Žádné komentáře: