pátek 26. července 2013

USA 9. den - Utah

Vstali jsme hodně brzy - ještě před rozedněním a dojeli do parku Canyonlands, části Island in the Sky. Při východu slunce jsme byli u Messa Arch, skalního oblouku. Vycházející slunce krásně ozařovalo celý oblouk a zabarvovalo ho do oranžova.


Jeli jsme dál na západ a dali si pěší túru k Upheaval Dome. Je to velký kráter, cesta vedla po jeho okraji.Pokračovali jsme jižně k vyhlídce Green River Overlook. Velikost kaňonů je tu neskutečná.


Zastavili jsme se na vyhlídce na Buck Canyon.

Pak jsme dojeli na nejjižnější bod Grand View Point, odkud vedla cesta po kraji útesu. Výhled do kraje byl fantastický.
Po cestě jsme narazili na velikou housenku s rohem.

Poslední zastávkou byl Shafer Point, krásný výhled na kaňon.Opustili jsme park Canyonlands a přejeli do nedalekého státního parku Dead Horse Point. Ve visitor centre jsme si dali sendvič a kafe a poprvé v živote jsme viděli miniaturního ptáčka - kolibříka.

Potom jsme se vydali na vyhlídku. Zase neskutečný výhled, je to super když už nečekáte nic lepšího a stejně to přijde.Nasedli jsme do auta a ujeli 182 km na jihozápad a dorazili do Goblin Valley.
Je to údolí plné kamenných sloupů, tzv. goblinů. Procházeli jsme se mezi nimi. Bylo šílené horko, ale bavilo nás prozkoumávat okolí a prolézat úzkými kaňony.
Potom jsme jeli do národního parku Capitol Reef. Po cestě jsme se zastavili v jednom městečku a v místním restaurantu si dali burgera. Romča si dala vegetariánskou verzi. Štěpán měl skvěle udělané maso a také nám moc chutnaly domácí hranolky z trouby. Po jídle jsme jeli dál a doufali jsme, že se ubytujeme v kempu v Capitol Reef, ale nebyly tam sprchy, takže jsme pokračovali dále. Projeli jsme si scénickou cestu v údolí a těsně před setměním se zastavili na vyhlídce Goosenecks.Už za tmy jsme dojeli do nejbližšího městečka a hledali ubytování. Nemohli jsme nic najít až nám pomohli v jednom plném motelu v městečku Torrey, odkud nás poslali do jiného motelu, kde byl volný pokoj. Potmě jsme bohužel nemohli motel najít, GPSka nás posílala jinam a když jsme se zeptali na cestu, také nás poslali na druhou stranu. Nakonec jsme to našli, jezdili jsme pořád okolo.

Žádné komentáře: