středa 17. července 2013

USA road trip - úvod

Návštěvu USA jsme chystali už delší dobu a svatba nám k tomu hodně pomohla, hlavně tím, že Štěpánovi v práci schválili vyjímku na vybrání veškeré dovolené v kuse pro svatební cestu. Méně jak tři týdny by byly drahé a krátké a neviděli bysme toho tolik. Svatbu jsme posunuli na prvního června, aby Romča měla čas vyřídit všechny doklady. Naplánovali jsme měsíční road trip po Státech s první zastávkou v New Yorku, potom letadlem do Salt Lake City a odtud autem 25 dní po národních parcích a městech na západě USA. Něco kolem 6000 km.

V porovnání s naším výletem kolem Austrálie menší vzdálenost, ale zase více národních parků a přírodních zajímavostí. Hodně jsme se těšili, kolik toho opět uvidíme a zažijeme. Přípravy nám daly zabrat, protože jsme paralelně řešili svatbu i rekonstrukci, ale podařilo se nám připravit podrobný itinerář - tak jako vždycky, rádi býváme připraveni a nechceme po cestě nic zajímavého prošvihnout. Zdroje jsme čerpali opět z Google Earth, Google Maps a Tripadvisoru, které jsou na plánování výletů fantastické. Spíše než na průvodce dáme také hodně na zážitky našich přátel a lidí, kteří daná místa už navštívili.
ESTA, tzn. povolení ke vstupu do USA, jsme měli vyřízené za hodinu. Dopředu jsme kromě letenek zaplatili i půjčení většího auta (SUV), zaplatili si cestovní pojištění a také ubytování v New Yorku a dalších velkých městech, které je lepší v sezóně řešit dopředu. Také jsme si koupili přes internet zvýhodněnou vstupenku na většinu atrakcí na Manhattanu a do Universal Studios v LA.
Ve středu večer jsme se zabalili, rozloučili a ve čtvrtek po obědě vyrazili vstříc novým dobrodružstvím. Brzy se o ně s vámi podělíme.

Žádné komentáře: