sobota 31. srpna 2013

Jizerské hory - Josefův Důl, Tanvaldský Špičák

V sobotu jsme vyrazili s Evičkou a Ivanou na výlet. Dojeli jsme do penzionu Alberto v Karlově v Jizerských horách.

Dali jsme si věci do pokoje a vyrazili na oběd. V místní vyhlášené restauraci u Toníčka bylo plno, tak jsme se najedli v Perle Jizery v Josefově Dole. Odtud jsme z údolí vyrazili na pěší túru. Prošli jsme si naučnou stezku kolem potoka Jedlová. Hezká cesta kolem potoka s peřejemi.Na konci jsme se zastavili u pěkných vodopádů.

Pokračovali jsme do kopců až k rozcestí pod Čihadlem.

Tam jsme se po červené vydali zpátky dolů do údolí. Zastavili jsme se na rozcestí Peklo, kde je penzion s restaurací a dali jsme si skvělý pohár s vanilkovou zmrzlinou a borůvkami. Vedle u stolu seděla herečka Barbora Mottlová, kterou jsme viděli o dvy dny dříve v divadle na Harfě. Seběhli jsme z kopců zpátky do údolí, byl to pěkný výlet. Dojeli jsme autem k bobové dráze v Janově nad Nisou. Docela dlouhá a rychlá, dvakrát jsme si jí sjeli.

Před večeří jsme ještě stihli navštívit rozhlednu Slovanka. Bylo vidět až k Ještědu.

Najedli jsme se U Toníčka a jeli zpátky do penzionu. Večer jsme si zahráli ve společenské místnosti šipky, ping pong a fajn hru Alias (takové lepší Aktivity).

Ráno jsme po snídani vyrazili do Tanvaldu. Půjčili jsme si koloběžky a vyjeli lanovkou nahoru na Špičák. Nejdřív jsme vylezli na skalní rozhlednu.


Potom jsme naskočili na koloběžky a jeli po prudké asfaltce dolů z kopce.


Dole jsme odbočili na hlavní. Ivča měla drobnou nehodu, spadla, ale naštěstí se jí nic vážného nestalo. Vrátili jsme koloběžky a jeli domů. Zastavili jsme se akorát v Turnově v restauraci Plaudit, kde jsme se moc dobře najedli.

Žádné komentáře: