pátek 2. srpna 2013

USA 16. den - Nevada, California (Los Angeles)

Probudili jsme se za svítání. Najeli jsme na chvilku opět na Route 66 a přejeli přes koleje, kde chvíli po nás projížděl vlak.

3 mašiny vepředu, 140 vagónů a ještě 2 mašiny vzadu. V prvním městečku jsme si koupili kafe a snídani. Dojeli jsme docela brzy do národního parku Joshua Tree. Jsou tu zvláštní stromy, které vypadají jako kříženci s kaktusem. U vjezdu do parku bylo vývěšené varování před zvýšenou aktivitou včel. Dojeli jsme k procházce skrz kaktusy Cholla. Hned jak jsme vylezli z auta, začaly na nás nalétávat včely. Rychle jsme se přesunuli na cestičku mezi kaktusy, tam byl docela klid.


Kaktusy v přírodě byly zajímavé. Prošli jsme se a vrátili k autu, kolem kterého se rojily včely. Chvíli jsme přemýšleli co dál a pak jsme prostě vběhli dovnitř a rychle zavřeli dveře. Dovnitř se naštěstí žádná nedostala. Popojeli jsme ke Skull Rock, granitové skále, která vypadá jako lebka. Tam už naštěstí žádné včely nebyly.

Popojeli jsme autem kousek dál a zastavili se u Mount Ryan, hory, ze které je vidět do okolní pouště.

Pak jsme se stavili u skály Cap Rock, kde jsme viděli spoustu zajímavých stromů Joshua.


Potom jsme šli pěšky skrz Hidden Valley. Pěkná procházka, kolem kaktusy a stromy Joshua, na závěr vyhlídka do kraje a dvě veverky.

Vyjeli jsme směr Los Angeles. Cestou jsme se zastavili ve Wallmartu pro něco k jídlu. Oběd jsme si udělali nedaleko u dálnice pod velkým dinosaurem.

Odtud jsme pokračovali na kraj města. Zajeli jsme k buddhistickému chrámu Hsi Lao Temple. Oáza klidu, líbilo se nám tam.Překvapilo nás, kolik smogu je nad městem. Centrum z kopce od chrámu nebylo vůbec v oparu vidět. Ježdění v LA je od semaforu k semaforu nebo v zácpách na dálnici. Co tu je dobře vymyšlené je Carpool lane na dálnici, což je levý nejrychlejší pruh. Platí pro něj pravidlo, že v něm můžete jet pouze pokud sedí v autě dva a více lidí. Pokuta za nedodržení začíná na $410. Cesta do centra nebyla nic moc, ale nakonec jsme dobře dojeli a zaparkovali nedaleko Hollywood Boulevard.

Tady jsou na chodníku hvězdy slavných lidí, ať už herců, muzikantů nebo i kreslené postavy. Před budovou Chinese Theater jsou někteří i vlastnoručně podepsaní do betonového chodníku s obtiskem rukou a nohou. Kromě davů turistů jsou tu také různě oblečené postavy typu Jack Sparrow, Darth Vader, Transformers, Zorro, Michael Jackson, Marilyn Monroe, Wolverine, Mickey Mouse a další. Dále se tu potulují dotěrní prodejci a různé divné existence, feťáci a bezdomovci.


Později jsme jeli k Rodeo Drive, což je silnice v Beverly Hills. Jsou tu honosné vily milionářů a filmových hvězd.

Pokračovali jsme k moři k Venice beach. Foukalo a nám přišlo, že je chladněji, přitom bylo 26 stupňů. To ten přechod ze čtyřicítek. Tato pláž je známá z natáčení seriálu Baywatch. Je tu hodně možností sportovního vyžití, na druhou stranu jsme se tu necítili úplně bezpečně. Potulují se tu různí narkomani a bezdomovci v ještě větší koncentraci než v centru.


Západ slunce jsme strávili na dálnici do motelu. Zabookovali jsme si ho už po obědě telefonicky, což se ukázalo jako dobrá volba. Měli jsme hlad a vedle bylo Denny's, tak jsme zašli na dobrou a celkem levnou večeři.

Žádné komentáře: