sobota 3. srpna 2013

USA 17. den - California (Los Angeles)

Ráno jsme vyrazili do Universal Studios Hollywood, což je veliký zábavní park pro všechny generace. U vjezdu nás nepříjemně překvapilo tučné parkovné. Jakoby nestačily drahé lístky na vstup (1875 na osobu).

Jako první jsme vyrazili na Studio Tour. Nastoupili jsme do vláčku a ten nás provezl skrz natáčecí studia a filmové sety. Viděli jsme ulice New Yorku, malé mexické a evropské městečko, motel Normana Batese ze Psycha, umělé jezero, filmový set z filmu Grinch a rekvizity z Jurského parku.
Hodně působivý byl set z Války světů - velké havarované letadlo mezi domy.

Vjeli jsme do tunelu o kus dál a zažili 360 3D. King Kong se bil s dinosaury všude kolem nás, film byl promítán na celý tunel. Vláček se zmítal uprostřed bitvy. Pak jsme jeli skrz další sety (Zoufalé manželky) a viděli žraloka z Čelistí, který na nás vybafnul z jezírka.Také jsme zažili katastrofu v New Yorkském metru, nejdřív zemětřesení, požár a pak zaplavení. Na závěr nám zamotal hlavu tunel z Mumie. Dost dobrá, zajímavá a skvělá tour. Pak jsme zašli vedle do budovy na Simpsonovi.

Úvodem jsme ve frontách viděli pár vtípků na obrazovkách a pak už jsme nasedli do vozíčku. Byla to taková simulace horské dráhy, vše bylo promítáno před nás, ale iluze byla dokonalá. Potom jsme se odhodlali zajít do House of Horrors.

V předsálí jsme viděli rekvizity ze Štěpánova oblíbeného filmu The Thing. Potom už jsme vešli do temné části, kde nás postrašil Chuckie, Frankenstain ve veliké věži, a také postava z Texaského masakru motorovou pilou, která vyběhla zpoza rohu. Procházeli jsme mezi mumiemi a působivá byla také chodba se zavěšenými pytli s mrtvolami.
Naproti byla venkovní show Waterworld, tak jsme se přesunuli do další fronty. Sedadla na tribunách byla označena - stříbrná jako suchá a zelená jako ta, kde člověk schytá spršku. Vybrali jsme si stříbrná a dobře jsme udělali. Už před představením herci kropili přední řady a bavili početné publikum. Show byla super. Voda, oheň a kaskadéři. Nakonec letadlo, které dopadne doprostřed a výbuch kotle.

Jako pátou atrakcí jsme viděli Shreka, film ve 4D kině s pohyblivými sedačkami a sprškou vody. Pokračovali jsme k Special Effect Stage. Tam jsme viděli několik praktických ukázek starých mechanických filmových efektů i nových počítačových. Sjeli jsme po eskalátorech do dolní části parku a vystáli si frontu na jídlo. Odpoledne už byly fronty dlouhé, čekali jsme 45 minut u vstupu na Jurský park. Nasedli jsme do lodičky a pozorovali pohyblivé dinosaury.

Pak se scéna změnila na poškozené prostředí a byli jsme upozorněni, že budeme evakuováni, kolem se objevila poničená auta a elektrické ploty. Vše bylo dokonale uděláno jako když dinosauři uprchli. Vjeli jsme do tunelu a nad lodičku se naklonil obrovský Tyranosaurus. A to už jsme padali skrz vodopád dolů do vodní sprchy z výšky 25 metrů. Mokří a vysmátí jsme vyjeli ven.

Nedaleko jsme si prohlédli muzeum filmových rekvizit.

V parku mezitím ještě přibyli lidé, takže fronta na další atrakci Mumii už byla na hodinu. Uvnitř budovy byla brutálně rychlá dráha (72 km/h) a ve tmě jsme ani občas neviděli kam jedeme. Chvíli jsme dokonce jeli i pozadu a vystrašili nás brouci pod nohama. Dost dobrý adrenalin. Přesunuli jsme se na zvířecí show, kde jsme viděli různá cvičená zvířátka. Pak už jsme šli jen na poslední atrakci Transformers. Tady bylo čekání nejdelší - 100 minut. Co je v Univerzal Studios dobré je to, že si můžete koupit občerstvení i v čekající řadě, a že je tu stín a všude rozprašovače vody, které zchladí. Vevnitř studia Transformers jsme se ocitli uprostřed vojenské báze.

Tam jsme se dozvěděli, že nad bází zuří boj Autobotů a Decepticonů, a že budeme evakuováni. Projeli jsme působivou bitvou. Byl už večer, ani jsme to nečekali, ale stihli jsme všechny atrakce. Na cestě ven jsme si poslechli vystoupení Blues Brothers a pak se zastavili v Bubba Gump na krevetky. Fajn den plný adrenalinových zážitků.

Žádné komentáře: