úterý 6. srpna 2013

USA 20. den - California

Ráno jsme vstali skoro ještě za tmy a vyrazili pryč z Yosemitu. Zastavili jsme se na vyhlídce na jezero pod horami a nasnídali se.

Zamluvili jsme si telefonicky ubytování a wine tour v Napa Valley, kam jsme měli namířeno. Chtěli jsme mít jistotu, že bude sprcha a postel. Sjeli jsme z hor dolů do úrodných kalifornských údolí. Cestou byly tu a tam u silnice stánky s ovocem přímo z farmy. Koupili jsme si broskve a pak vynikající jahody. Sladké, veliké a šťavnaté, takové jsou doma jen těžko k sehnání. Protože jsme měli náskok, zastavili jsme se u dálnice v outletech a nakoupili nějaké oblečení za super ceny a Štěpán ještě nové boty. Najedli jsme se a vyrazili k Mount Diablo. Je to vysoká hora uprostřed roviny. Vyjeli jsme na parkoviště nahoře. Kolem létaly velké vážky.


Zdrželi jsme se jen chvilku a jeli zase dolů. Dojeli jsme do Napa Valley. Je to úrodné údolí, světově známá vinařská oblast. Ubytovali jsme se v malém motýlku, majitel byl svérázný lehce lakomý ind. Ceny za ubytování tu jsou pochopitelně vysoké. Najedli jsme se, dali si konečně sprchu a šli spát.

Žádné komentáře: